Skocz do zawartości

Elektryczne wspomaganie a obroty sinika. [1.6 55kW 8V X16SZR


Gość speedwolf

Rekomendowane odpowiedzi

Che zasięgnąć Waszej opini, czy to normalne.

Gdy ruszam kierownicą na biegu jałowym na postoju, spadają mi obroty sinika, czy to normalne żeby wspomaganie elektryczne tak wpływało na obroty?

Jest to normalne? dodam że cały czas słysze delikatne buczenie wspomagania czy ruszam keirownicą czy nie, mechanik powiedział że takei buczenie to norma w tym aucie z elektrycznym wspomaganiem. Ale moje pytnaie dotyczy spadających obrotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie jest elektro-hydraluliczne i nie pracuje ciągle tak jak to było w F na pasku, tylko pod wpływem obciążenia układu kierowniczego powoduje załączenie się pompy.

Obciążenie alternatora powoduje, że obroty troszkę spadną na biegu jałowym no i oczywiście napięcie (można zaobserwować w nocy światła mijania/drogowe).

Co do buczenia to słychać na zewnątrz pracę załączającego się silniczka od wspomagania, w środku praktycznie jest to nie słyszalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do buczenia to słychać na zewnątrz pracę załączającego się silniczka od wspomagania, w środku praktycznie jest to nie słyszalne.

Lukas 715 widze że jestes obyty w temacie, a słuchaj, czy to buczenie powinno byc słychać cały czas czy tylko przy ruszaniu kierownicą? U mnie w kabinie go słychać, nei jest głośne nie przeszkadza mi tylk ozastanawiam sie czy normalne jest że buczy cały czas czy powinno buczeć tylko przy skęcaniu? Poza tym wspomaganie chodzi bez zarzutu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi to się nie przejmuj sprawdź tylko poziom płynu w zbiorniczku i do przodu.

Szczerze to nie mam pojęcia czy chodzi cały czas np na małych obrotach i przy obciążeniu układu silniczek napędzający dostaje wyższych prędkości, że go bardziej słychać.

Może ktoś inny by się w tej sprawie bardziej wypowiedział.

To, że bardziej u Ciebie słychać to może zależeć od wersji tej pompy wiem, że były różnych producentów wstawiane nawet z allegro można tak wywnioskować.

Jeszcze jedno, może masz szersze laczki niż standardowo i bardziej układ dostaje w tyłek - wiesz o co mi chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, że im szersza opona tym wspomaganie jest bardziej obciążone i pompa może wydawać głośniejsze dźwięki (wycie itd).

Np. w maluszku nie ma wspomagania, jest opona wąska, gdybyś założył szerszą to kierownica ciężej chodzi i kierowca musi się bardziej narobić przy kręceniu.

Analogicznie jest w Astrze G tylko tyle, że brudną robotę odwala wspomaganie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju przy lekkim ruszeniu kierownicą słychać pracę wspomagania a lekkie wahniecie obrotów silnika w tym czasie też nie jest niczym nadzwyczajnym.Jednym słowem wszystko masz w normie. ;)

No może prócz tego linka ze zdjęciem zbiorniczka płynu wspomagania. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość speedwolf

Chciałbym wrócić do tematu.

Wspomaganie zaczęło mi głośniej wyć, chodź nadal chodzi bez zarzutu. Wyje bez względu na to czy ruszam kierownicą( przykręceniu wyje bardziej) czy jest nieruchomo, od momentu odpalenia auta, podczas jazdy przy skręcaniu też słysze wycie.

 

Szukałem na forach ale odpowiedzi są różne, a mianowicie, czy wspomaganie chodzi non stop czy załącza się dopiero gdy kreci si ekierownicą( koła dostają oporu)? Bo jesli zaczącza sie tylko przy skręcaniu to może mam jakieś zwarcie na stykach ze mi działa cały czas i wyje bez względu na to czy ruszam keirownicą czy nie.

 

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności