Skocz do zawartości

Przetoczenie Tarcz


Gość Rafał186

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

dziś próbuję znaleźć na internecie ile można przetoczyć tarczę z Opla Astry 1,6 74kW 16V X16XEL Kombi.

 

Ponieważ zakupuję nowe klocki lecz na razie na tarcze mnie nie stać to chcę je przetoczyć.

teraz pytanie moje, ile mogę zjechać tych milimetrów abym nie przesadził ?

Dodam że nie wiem czy tarcze były wcześniej wymieniane... co do klocków mogę powiedzieć że były po zakupie autka ... a wtedy tarcze podobno były wymieniane z 3 miechy przed zakupem... (jak dobrze pamiętam)

 

 

 

 

a tak na marginesie - uszczelniacze pomogły :) oleju już nie bierze ! :wino: dymienie z rury wydechowej ustało po tym jak pojechałem na regulację gazu ! :spoko:) chłopakom za pomoc w innym temacie bardzo dziękuje !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK / o zapłonie iskrowym, czterosuwowy, czterocylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą, wielozaworowy (po cztery zawory na jeden cylinder), z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, umieszczony poprzecznie z przodu, napędzający koła przednie

Typ silnika X16XEL

 

 

Układ hamulcowy

Hamulec roboczy / hydrauliczny, dwuobwodowy (podział po przekątnej), ze wspomaganiem podciśnieniowym, z układem przeciwblokującym ABS (wyposażenie dodatkowe)

Hamulce kół przednich / tarczowe, z zaciskiem pływającym i tarczami wentylowanymi, ATE

Średnica zewnętrzna tarczy 236 mm

Grubość tarczy

- nominalna 20 mm

- minimalna po naprawie 18 mm

- minimalna dopuszczalna 17 mm

Nakładki cierne / Pagid PA 550

Grubość nakładek ciernych

- nominalna 15 mm

- minimalna dopuszczalna 7 mm

Średnica cylindra zacisku 48 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość tarczy

- nominalna 20 mm

- minimalna po naprawie

18 mm

- minimalna dopuszczalna 17 mm

... to wybij sobie z głowy przetaczanie - nie ma z czego ...

... nowe tarcze nie sa znowu tak drogie ...

http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-klocki-opel-astra-corsa-vectra-i1259046054.html

http://allegro.pl/tarcze-hamulcowe-przod-opel-astra-corsa-vectra-i1229669180.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44, masz rację . czasami dobrze poradzić się tych co się znają !

 

zamawiam już te co podałeś za 125zł oczywiście wentylowane bo takie mam u Siebie...

 

dziś patrzyłem na swoje tarcze i nawet po przetoczeniu nic z nich by nie było : ( ...

 

no cóż :spoko: temat do zamknięcia i dziękuje !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności