Skocz do zawartości

Jakie głośniki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam a wiec jak juz sie zarejestrowalem to licze na to ze ktos moze udzielic kilku wskazowek i pytanie jest nastepujacej tresci :D

 

Spoleczenstwo mamy jakie mamy , nie kazdy ma garaz , wiec samochod stoi pod chmurką , co za tym idzie sprawa wymiany radia łaczy sie z tym ze pewnie z czasem bede musial wymienic szybe :oops: wiec postanowilem pozostac przy orginalnym Blaupunkcie wymieniajac jedynie przednei i tylnie glosniki , prblemem jest tylko to co dobrac do oryginalnego radia zeby gralo rozsadnie , jaką moc glosnikow , wymiary zostawiajac te same co by glosnikow nie trzeba bylo montowac na widoku bo to grozi wymianą kolejnej szyby .

Jezeli ktos moglby mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny :D

Pzdr i narazie nie zajmuje wiecej miejsca :D

 

Pytanie dodatkowe Asterka jest 1992 rocznik silnik 1,4 jak wyzej pisalem , przebieg ( bynajmniej taki stan ma w papierach i na liczniku ) 130 tys , najprawdopodobniej czeka mnie wymiana oleju , problem w tym ze niewiem co bylo tam lane i co mam wlac swiezego , syntetyk czy pol syntetyk czy moze mineralne . Niemma pojecia . 15W 40 tyle wiem co dalej ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oryginalne radio Blaupunkta ma chyba około 7W RMS. Więc głośniki o mocy około 20W RMS będą dobre. Zresztą więkaszośc nowych głośników jest już przystosowana do mocy współczesnych radioodtwarzaczy 4X20W RMS. Wiec jak kupisz jakiekolwiek to będzie dobrze. Raczej nie skupiaj sie na mocy tylko jakości głośników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No wlasnie nie do konca chodzilo mi o moc , jednakze jest ez znacząca skoro przy oryginalnych glosnikach z astry glebszy bas z przodu pierdzi na glosnikach , a z tego co wiem jezeli glosniki beda zbyt duzej mocy to radio raczej nie pociagnie i efekt z tego bedzie taki ze wydam kase niepotrzebnie , dlatego potrzebuje dbrac cos najbardziej optymalnego pod wzgledem mocy do tego radia .

 

Dzieki za odpowiedz FENIX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jednakze jest ez znacząca skoro przy oryginalnych glosnikach z astry glebszy bas z przodu pierdzi na glosnikach ,

to że piierdzi to bardziej zależy od radia :lol: moja na radyjku JVC które daje moc ok 20W rms na kanał na właczonej funkcji loud nie pierdzą a graja ładnym basem ;) (dodatkowo mam wygłuszone drzwi a to dużo dało :/ )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jednakze jest ez znacząca skoro przy oryginalnych glosnikach z astry glebszy bas z przodu pierdzi na glosnikach ,

to że piierdzi to bardziej zależy od radia :lol: moja na radyjku JVC które daje moc ok 20W rms na kanał na właczonej funkcji loud nie pierdzą a graja ładnym basem ;) (dodatkowo mam wygłuszone drzwi a to dużo dało :/ )

Mozliwe , Wolalbym jednak wstawic deko mocniejsze glosniki i wtedy wygluszyc drzwi chociazby z racji tego ze oryginalne glosniki zostaly troche podtopione , pracuje w chwili obecnej na myjni i Asterka po przyjechaniu z niemiec nie wygladała zbyt czysto wiec przeszla gruntowne pranie . Co do JVC niezbyt mi sie to oplaca , wymiany szyby itp za radio , ubezpieczyciel stwierdzil ze samochod jest za stary zeby go ubezpieczac itp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ogólnie jak chcesz kupić jakiś lepszy zestaw na przód to musisz liczyć ok 300-400zł a w tym przedziale cenowym te głośniczki grają porównywalnie. Poszukaj czegoś z półki hertz, PowerBass, Ground Zero może być też JBL jak pod same radyjko ;)

 

 

Pytanie dodatkowe Asterka jest 1992 rocznik silnik 1,4 jak wyzej pisalem , przebieg ( bynajmniej taki stan ma w papierach i na liczniku ) 130 tys , najprawdopodobniej czeka mnie wymiana oleju , problem w tym ze niewiem co bylo tam lane i co mam wlac swiezego , syntetyk czy pol syntetyk czy moze mineralne . Niemma pojecia . 15W 40 tyle wiem co dalej ??

15W 40 to jest właśnie oznaczenie oleju mineralnego :lol: syntetyk ma 5 półsyntetyk ma 10 a minerał ma 15 :/

czyli musisz wlać mineralny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zwykle dobiera się głośniki o mocy 1,5 mocy radyjka.

Ja polecam Zestaw odseparowany Helix Blue.

I wygłuszenie drzwi koniecznie.

 

http://forum.opel24.com/glosniki-corsa-front-vt5374.htm

Dzieki za link do wygluszania ale to juz cale przestudiowalem ;) podoba mi sie zabawa z tym kwestia tylko tego czy znajde czas na to w pracy :lol: ale czasami na brak czasu w pracy nie nazekam :/ co do glosnikow poczytam poslucham rad i cos dobiore napewno :)

 

Jedno co mnie dalej dreczy to OLEJ dalej niewiem jaki jej wlac bo niemam nawet pojecia jaki w nią był lany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niemma pojecia . 15W 40 tyle wiem co dalej ??

Napisałeś że 15W40 to znaczy że taki masz czy o co chodzi ?? Jeżeli faktyczny przebieg 130tyś. To zaryzykuj 10W40 jeśli będziesz miał wycieki czy dużo go zacznie brać to 15W40 czyli mineralny.

Co do firm to Mobil 1, Castrol, GM.

Ja ostatnio zalałem GM czyli oryginał oplowski 10W40 za 60zł/5l. I smiga OK. ;)

 

 

Polecam lekturę tego tematu :

http://forum.opel24.com/jaki-olej-wybrac-vt789.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności