Skocz do zawartości

Opel Astra II 2.0 DTL Problem z ABS


Gość szeryfmajonez

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szeryfmajonez

Witam posiadam Opla Astrę II 2.0DTL 101KM 2001r. Mam taki problem, że po nocy jak silnik jest zimny i próbuję go zapalić to centralka od świec, kontrolka abs i rezerwa gasną, jak zapalam silnik to zaświeca się kontrolka ABS-u i po koło 20-30 sekundach gaśnie i później jest już ok, czasami dzieje się tak, że po nocy jak próbuję zapalić samochód to czekam aż kontrolki zgasną przekręcam kluczyk, samochód odpala a wszystkie wskaźniki tj prędkościomierz, wskaźnik obrotów, paliwa i temperatury, drżą przez 5 sekund samochód odpala, zaświeci się kontrolka od ABS po chwili gaśnie i wszystko jest ok, tak się dzieje zawsze za pierwszym razem jak odpalam samochód po nocy, jak go nawet zgaszę i za chwilę odpalę to jest wszystko normalnie, kontrolka abs gaśnie i już się nie zaświeca, co może być tego problem??? Podczas jazdy nic się nie świeci, abs przy gwałtownym hamowaniu działa prawidłowo, przeczytałem wszystkie posty na forum ale nie znalazłem takiego przypadku żeby skakały zegary podczas zapalania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcam kluczyk, samochód odpala a wszystkie wskaźniki tj prędkościomierz, wskaźnik obrotów, paliwa i temperatury, drżą przez 5 sekund samochód odpala

Prawdo podobnie słaby (rozładowany) akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szeryfmajonez

ale takie wariowanie wskaźników występuje od czasu do czasu nie za każdym razem, natomiast abs występuje za każdym razem tzn że jak zapalę samochód to zaświeci się na chwile abs i potem gaśnie, po nocy gdybym go zapalił na sekunde i zaraz zgasił to potem już problem nie występuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szeryfmajonez

Dzisiaj zmierzyłem napięcie akumulatora po nocy, a więc napięcie akumulatora bez odpalania wynosiło 12.4V - 12.5V natomiast jak zapaliłem samochód to akumulator miał napięcie 14.4V czyli tak jak książka pisze, więc gdzie szukać przyczyny??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcie podczas rozruchu jestem przekonany że to słaby akumulator,a napięcie 14.4 gdy silnik pracuje to miernik pokazuje ładowanie alternatora naładuj akumulator lub wymień

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szeryfmajonez

Witam, wymieniłem akumulator na nowy i problem dalej się nie rozwiązał, ale zauważyłem natomiast pewną prawidłowość, mianowicie zawsze po nocy jak wsiadam do auta i naciskam hamulec to pedał jest twardy i w ogóle go nie idzie wgnieść, jak zapalę auto kontrolka absu się zaświeci i za chwilę zgaśnie pedał hamulca zaczyna działać poprawnie, jak zgaszę auto i ponaciskam kilka razy pedał hamulca to za każdym razem rośnie aż do momentu kiedy w ogóle nie da się go wgnieść, jak zapalę auto to wszystko wraca do normy, po przejechaniu kilku kilometrów jak zgaszę auto wszystko jest ok. I teraz moje pytanie czy jest coś zapowietrzone w takim układzie? Czy może to jest wina jakiegoś ciepłego-zimnego oleju? I jak powinien zachowywać się pedał hamulca po nocy? Powinien dać się wcisnąć czy powinien być twardy i dopiero po odpaleniu auta powinien dać się wcisnąć??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zapalam silnik to zaświeca się kontrolka ABS-u i po koło 20-30 sekundach gaśnie

Odczytaj błędy i napisz co wyszło. Podejrzewam któryś z czujników, najczęściej pada przedni lewy, błąd 0035.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Mariusz_760301

Bo tak ma być ??? - przecież podciśnienie a co za tym idzie i wspomaganie słabnie jak go sie kilka razy powciska na zgaszonym silniku. Pompa vacuum nie uzupełnia przecież podciśnienia bo nie pracuje.

 

Reszta to sczytać błędy ABSu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności