Skocz do zawartości

Astra G. Prawie wcale nie grzeje prawe lusterko.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś zauważyłem taką rzecz a mianowicie prawie wcale nie grzeje mi lusterko po stronie pasażera. Jak go dotykam to jest zimne zaś lusterko po stronie kierowcy jest ciepłe. Są tam jedynie jakieś punkty na nim cieplejsze. Może ma na to wpływ stopień zaszronienia bo samochód zawsze stoi tak że lusterko os trony kierowcy jest czyściutkie zaś po stronie pasażera jest całe zaszronione. Co prawda to zaszronienie z niego schodzi jak włącze grzanie ale wydaje mi się że powinno być ono ciepłe jak się dotknie a u mnie jest zimne. Tak jak pisałem jedynie są tam jakieś punkty gdzie trochę cipeła jest wyczuwalne. Czy to normalne czy może coś jest z nim nie tak? Da radę wymienić sam wkład czy musze całe lusterko wymieniać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to zaszronienie z niego schodzi jak włącze grzanie ale wydaje mi się że powinno być ono ciepłe jak się dotknie a u mnie jest zimne. Tak jak pisałem jedynie są tam jakieś punkty gdzie trochę cipeła jest wyczuwalne.

Trzeba zdemontować samo szkło i wychodzi na to że mata grzewcza mogła się odkleić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za zainteresowanie tematem. A jak myślisz, jest taka możliwość że część maty grzewczej się spaliła? Bo są miejsca, takie punkciki że rzeczywiście to ciepło czuć ale sa miejsca że jest ono całkiem zimne natomiast lewe lusterko jest równomiernie ciepłe.

 

Wiesz może jak zdemontować ten wkład? Czy do tego celu trzeba odkręcać całe lusterko?

 

I jeszcze jedno pytanie, mam nadzieje że to będzie ostateczność, orientujesz się albo może któryś z kolegów się orientuje ile taki wkład może w ASO kosztować?

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, jest taka możliwość że część maty grzewczej się spaliła?

Sądzę że się tylko odkleiła od szkła.

Wiesz może jak zdemontować ten wkład? Czy do tego celu trzeba odkręcać całe lusterko?

Ustaw sobie szkło tak aby górny lewy róg szkła był wciśnięty do oporu wgłąb obudowy lusterka a następnie wsuń sobie klin z tworzywa w przeciwległy koniec i podważ szkło lusterka, powinno wyskoczyć z zaczepów i będziesz miał dostęp do dwóch przewodów i maty grzewczej.

I jeszcze jedno pytanie, mam nadzieje że to będzie ostateczność, orientujesz się albo może któryś z kolegów się orientuje ile taki wkład może w ASO kosztować?

No tu akurat się nie orientuje ale zobaczę może znajdę to dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam elektryczne to nie uszkodzę silniczka wciskając tak to lusterko?

 

Jeśli to faktycznie odkleiła się mata to na co proponujesz ja przykleić? Zaopatrzyć się w jakiś dobry klej? Może jakiś klej do szyb?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam elektryczne to nie uszkodzę silniczka wciskając tak to lusterko?

Zrób to właśnie elektryką do końca nie ręcznie.

Jeśli to faktycznie odkleiła się mata to na co proponujesz ja przykleić? Zaopatrzyć się w jakiś dobry klej? Może jakiś klej do szyb?

Gdzieś czytałem o tym klejeniu ale musiał bym poszukać, ale pierwsze co to zobaczyć co się stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem słuchaj właśnie to lusterko wyszarpać ale nie idzie. Nie daje rady. Wsadzałem tam pod spód rękę, ciągnąłem aż wkład się wyginał ale nie wyskoczyło, ani drgnęło. Nie wiem jak mam je wyciągnąć. Chyba zrobię inaczej, włączę grzanie i zobaczę czy tam pod spodem od tyłu wkładu coś czuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik mało że nie pasuje to kolega kupił to mu zaczęło się jakoś szkło odbarwiać, dostało dziwnych plan, porażka.

 

Teraz sprawdzałem to grzanie na nie oszronionym lusterku i muszę stwierdzić że grzeje równomiernie, podejrzewam że wcześniej to ten szron i mróz to lusterko trochę schładzało i nie było czuć ciepła ale z drugiej strony czuć ewidentnie że to prawe grzeje słabiej niż lewe. Co prawda czuć że jest cieplejsze ale to od strony kierowcy jest jeszcze cieplejsze. Nie wiem czy to tak ma być czy może wina tej maty grzewczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności