Skocz do zawartości

Czy da sie podłączyć wzmacniacz?


Gość JanoOPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem szczęsliwym posiadaczem Astry opc z orginalnym radiem i nagłośnieniem, mam takie pytanie czy da sie jakoś pod to radio podłączyć wzmacniacz? Jest to astra G 2000r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to fabryczne radio to pewnie wyjścia na wzmacniacz (RCA) mieć nie będzie, sam planowałem podłączyć wzmacniacz (radio mam CD70) i polecono mi:

http://www.elektrodor.pl/stinger-sgn-11-adapter-high-low.html

 

...jest tego mnóstwo rodzajów i firm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobre to jest?? pod co to się podłączą?

Poczytaj trochę na forum jak się podłącza wzmacniacz. Patrząc na wygląd tego konwertera jedną stronę łączysz z radiem i wychodzą ci 2XChinch i kablem Chinch-Chinch łączysz ze wzmacniaczem. Potem jeszcze kabel + i - i kabel sterowania remote (by radio wzmacniacz włączał się wtedy kiedy radio i wsio

 

Jeżeli radio nie ma wyjścia na wzmacniacz to lepiej nie kombinować i nie podłączać. Bo takie cuda tylko wyglądają i kosztują, a z reguły wiele nie pomagają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobre to jest?? pod co to sie podłączą?

Nie wiem czy dobre, aż takim fachowcem nie jestem - ale chyba nie masz innej opcji jak nie masz wyjścia RCA. Podłączasz do tego 2 kanały, np tylnych głośników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie znam się za bardzo na car audio dlatego chciałbym się dowiedzieć co bym potrzebował jakbym chciał wymienić standardowe oploskie głośniki na Hertza przód 165 esk i tyl 130 esk . Jaki bym potrzebował wzmacniacz i czy musze wymieniać radio czy wystarczy adapter aby podpiąć wzmacniacz ale ponoć traci się na jakości ? Z tego co wyczytałem koniecznie trzeba jeszcze wygłuszyć drzwi i powinno grać o niebo lepiej ? Z góry dzięki za pomoc Pozdro :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jeżeli wzmacniacz będzie zasilał przednie głośniki to wygłuszenie drzwi to podstawa. głośnikami na tył ja bym sobie nie zawracał gitary. lepiej wymienić fabryczne radio na coś bardziej jakościowego. wszystko zależy od tego ile kasy możesz na to przeznaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tam marki wzmacniacza nie pamiętam chce podłączyć głośniki 2xwysokotonowe 2x tweeter i tube basowa miałem to juz zamontowane we wcześniejszym samochodzie jest bardzo dobra jakość dźwięku nic nie piszczy itd. oploskie chce zostawić tylko dodatkowo zrobić włącznik na wzmacniacz żeby one tylko szły po włączeniu wzmacniacza. co do radia to właśnie chce zostawić orginalne. Pytałem o ta przełączke o media markt to gość mi powiedział że nic takiego nie istnieje i jak coś chce takiego robić to tylko do opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności