Skocz do zawartości

sterowanie z kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Kupiłem niedawno Opla Astre 1.6 16v z 1999r ze sterowanie z kierownicy.Problem w tym ze facet opylił wcześniej radio.Mam JVC KD G411 ale elektryk marudzi ze nie podlaczy.Uwaza ze do sterowania trzeba firmowe radio Opla.Kupując JVC specjalnie patrzylem czy ma mozliwosc wspolpracy ze sterowaniem jak wół pisze ze ma.Więć w czym problem?Prosze o sugestie.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItaj kolego natknoles sie na to samo co ja.

 

To ze ma mozliwos nie znaczy ze bedzie odrazu wspolpracowac.

 

Sa 2 wyjscia:

1. kupic specjalny interfejs znajdziesz go na piloty.pl UNI20 albo UNI22 do JVC koszt okolo 130 zl + przesylka (wiem bo sam sie dowiadywalem i dzwonilem do nich).

 

2. kolejne wyjscie i najbardziej rozsadne za cene 2 zl samemu przerobic sterowanie w kierownicy. Cala idea opera sie na oporze rezystorow w Omah.

 

Jak dobrze poszukasz na sieci znjadziesz schematy fabrycznych pilotow do JVC i schemat sterowania w Astrze w kierownicy.

 

Wyjmiesz poduszke nie odlaczajac jej kabelkiem rozbierzesz przyciski przelutujesz rezystory na wiekszy opor tak jak jest na schematach, poskladasz to w kupie podlaczysz przy radiu jacka i powinno grac.

 

Ja sam zabiore sie za to za jakis miesiac moze mniej ale do radia pioneera, bo mam do tego schemat, ale powinno pasowac do JVC rowniez nalezalo by poprobowac.

 

Jesli masz troche zapalu w rekach i niechesz wydawac 130 zl radze Ci zrobic to samemu znam z 10 osob ktore wlasnie tak to zrobily samemu i sa zadowoleni i do dzis im to chodzi.

 

Ja bede kolejny, bo nie usmiecha mi sie placic jeszcze 130 zl za interfejs.

 

Zapomniej o jednej rzeczy (moze nie najistotniejszej dla wszystkich) nie bedzie Ci sie nic pokazywalo na wyswietlaczu OPLA jak masz nieorginalne radio.

 

starsze modele obslugiwaly wyswietlacz ale tez z interfejsem albo bardzo drogie radia po 2 tysie + interfejsy po 500 zl ale to niewarte zachowu bo niema pewnosci ze zadziala.

 

Jesli masz pytania pisz w miare mozliwosci Ci pomoge o ile chcesz skorzystac z 2 opcji.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

siema a jak u mnie pokazuje spalanie itp na wyswietlaczu to jesli wymienie radio t onie bedzie pokazywalo ile spala samolchod itp.pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDO -daytona

dedykowane do opla

ale tez nie wszystki modele dzialaja odrazu

czasem tylko z interfejsem

 

reszta markowych dziala z kiera po zastosowaniu interfejsu

czasem dziala tez wyswietlacz ale to zadkosc

 

interfejsy mozna dostac na www.piloty.pl

na allegro tez sie wystawiaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności