Skocz do zawartości

Problemy z odpalaniem i kontrolka "samochód z kluczykie


Gość Jeremy Łałson

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jeremy Łałson

Witam wszystkich fachowców od Opli.

 

Na wstępie zaznaczę, że jestem użytkownikiem Opla Vectra C GTS model 2006 z silnikiem diesla 120 KM, przebieg 115 kkm.

 

Problem jaki występuje w moim oplu to co jakiś czas świeci się kontrolka "samochód z kluczykiem" i bywają od kilku tygodni problemy z odpalaniem. Co jakiś czas trzeba zakręcić kluczykiem nawet po trzy razy żeby silnik zaskoczył. Co to może być i jak długo mogę tak jeździć?

 

Nie dawno tj przy przebiegu 114800 km samochód miał wymieniany filter oleju i olej. Dodam, że przed wymianą kontrolka raz się zaświeciła i potem przez kilka dni cisza. Czy to ma znaczyć "inspect" tak jak mi to inni tłumaczą i wystarczy tylko skasować błąd?

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jaki występuje w moim oplu to co jakiś czas świeci się kontrolka "samochód z kluczykiem" i bywają od kilku tygodni problemy z odpalaniem. Co jakiś czas trzeba zakręcić kluczykiem nawet po trzy razy żeby silnik zaskoczył. Co to może być i jak długo mogę tak jeździć?

Kiedy się zapala ta kontrola-czy podczas odpalania i po chwili gaśnie? Problemy z odpalaniem mogą wystąpić przy niskich temperaturach i niesprawnych świecach żarowych.

Czy to ma znaczyć "inspect" tak jak mi to inni tłumaczą i wystarczy tylko skasować błąd?

Nie skasować tylko odczytać jaki to błąd występuje i ewentualnie usunąć usterkę, bo kasowanie nic nie da, po skasowaniu błąd nadal będzie powracał.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jeremy Łałson

Problemy z odpalaniem występują przy zimnym silniku jak auto dłużej stoi (kilka dni). Dziś rano trzeba było trzy razy zakręcić silnikiem żeby samochód zapalił. Natomiast kontrolka zapala się na rozgrzanym silniku w trakcie pracy. Poświeci jakiś czas i gaśnie lub jak się silnik wyłączy i kilku chwilach z powrotem odpali znów świeci. Mechanicy w dniu dzisiejszym nie wykryli żadnego błędu. Silnik pracuje, nie traci obrotów, nie przerywa a kontrolka lubi się zaświecić co jakiś czas. Zawsze ta kontrolka gasła po zapaleniu auta. Nie wiem co to może być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kontrolka gaśnie po odpaleniu, znaczy że błąd już nie występuje (po 30 odpaleniach sam przestanie wyskakiwać).

Podjedź do jakiś majstrów od opli aby podpięli ci TECHA lub OP-COMa to komputery do diagnostyki opli, na pewno znajdą błąd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności