Skocz do zawartości

problem z hamulcem


Gość ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

problem jest tego typu:

jakiś tydzień temu, gdy jechałem z "pełną obsadą" (5 dorosłych osó:P nagle hamulce odmówiły posłuszeństwa. tzn. nie całkowicie, ale czuć było wyraźnie, że są słabsze jakby ktoś je smarem potraktował. opadł także pedał. idzie jeździć, ale muszę wcześniej hamować, lub robić to na 2 razy - wtedy pedał jest tak jakby normalnie.

 

przy pierwszym wciśnięciu pedał jest miękki, po 2-3 razie jest ok, ale po chwili przerwy znów jest miękki.

 

- hamulce odpowietrzone (poszło 0,7 litra płynu!!!)

- wymieniłem pompę

- wymieniony cylinderek

- w zeszłym roku wymieniałem tarcze i klocki - nie widać znacznego zużycia.

 

i wciąż jest kicha!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniony cylinderek

A co z drugim :beer:

przy pierwszym wciśnięciu pedał jest miękki, po 2-3 razie jest ok,

To są oznaki zapowietrzenia

Czy nie jest któryś mokry lub zapocony :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z drugim

drugi jest ok.

 

Sprawdź przewody elastyczne.

przewody też są ok.

 

po wymianie pompy zauważyłem, że płyn cieknie między pompą a serwem???:P nie jest to mocny wyciek (cienki ślad) ale tak chyba być nie powinno???

 

po regulacjach między innymi długości bolca wchodzącego w pompę pedał jest już ok, ale z przodu mocniej bierze lewe koło (koło staje). było odpowietrzane i nic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z dziwnym piskiem w lewym kole przednim od kierowcy 2 tyg temu przejechałem ok.30km i zaczeło mi piszczeć coś diwnego w prawym przednim kole od pasarzera pojechałem do mechanika wymienił klocki w 2 kołach za pare dni podobna trasa i to samo się dzieje sie to samo to znowu do mechanika się udałem i stwierdził że tłoczki się zapiekły więc znowu wymienił na nowe z gumkami itp. za dwa dni podobna trasa i piszczy w przednim kole od kierowcy tarcze są dobre pisk jest bardzo głośny i występuje przy predkości ok.100-140km/hwie ktoś co to może być już ponad 500zl wydałem a efektów nie widać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z przodu mocniej bierze lewe koło (koło

staje). było odpowietrzane i nic...

Wyczyść osad na cylinderkach

Jak ciekło przez pompę to nie mógł dobrze hamować

 

milu83, Mogą być tarcze przegrzane a może ta blacha co osłania ociera gdzieś i piszczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zwróciłem się do bardziej wykwalifikowanego mechanika, podając mu wszystkie wady i podpowiedzi co to może być (dzięki userom) a on krótko:

- na wyłączonym silniku wciśnij pedał kilka razy, następnie trzymając wciśnięty pedał włącz silnik

- włączyłem

- opadł:?:

- nie

- serwo...

 

hamulce podzielone są na 2 sekcje po przekątnej, dlatego samochodu nie ściąga, bo bierze prawy przód i lewy tył.

 

a pompa już nie cieknie, widać gdzieś musiało kapnąć przy montażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że post pod postem, ale

faktycznie okazało się, że to serwo, a pompa od nowości była trefna (puszczała bąbelki do zbiorniczka z płynem), ale doszedł dodatkowy szczegół:

po wymianie serwa lewe przednie koło nadal nie chciało dobrze hamować... okazało się, że tarcza jest brudna od smaru grafitowego który wyleciał przez niedociągniętą osłonę przegubu (osłona plastikowo-teflonowa marki "lobro"). przy ostatniej próbie zaciśnięcia pękły nawet obcęgi!!! po oczyszczeniu jest wszystko ok. pozostaje wymiana osłony na gumową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności