Skocz do zawartości

Pękające słupki przy drzwiach.


Gość MKaminski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W mojej corsie jest założone niskie i przedewszystkim twarde zawieszenie, co oprócz wg mnie duzych plusów daje jeden wielki minus i wcale nie chodzi o komfort jazdy. Otóż jak w temacie pękają mi słupki między przednimi drzwiami, a tylnią szybą (2/3 drzwi) i jestem pewien, ze dzieje się tak przez to zawieszenie, bo karoseria odbiera dużo więcej energii i dużo częściej i duzo bardziej się krzywi. I teraz chciałbym zapytać czy jest możliwość zatrzymania tych pęknięć (np. spawanie, chociaż to, mimo połączenia blachy osłabia ją.)? Można ponoć też nawiercić otworki na końcu pęknięć i na nich niby peknięcia powinny sie zatrzymać, ale to jest duża ingerencja w karoserie.

 

Proszę więc o porade... Nie chce się rozstawać z tym samochodem, ale jeżeli słupki mają peknąć do końca to pewnie przydałoby się ją jak najszybciej sprzedać... Co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, ze dzieje się tak przez to zawieszenie,

To nie wina zawieszenia tylko słaba strona CB w wersji 3-drzwiowej.

Nie ty jedyny masz takie pękniecie.

Im starsza Corsa tym większe prawdopodobieństwo pęknięcia.

 

jeżeli słupki mają peknąć do końca to pewnie przydałoby się ją jak najszybciej sprzedać.

Spokojnie, nie pękną do końca.

Możesz dać to do pospawania i lakierowania ale nie dostaniesz gwarancji, że nie pęknie ponownie.

U mnie było robione a po 2 latach i tak pękło.

Pogódź się z tym i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposób aby zatrzymac to na jakis czas

Odstawić samochód do garażu.

Już pisałem- dać do pospawania, potem szpachla, lakier i będzie ładnie na dłuższy czy krótszy czas.

Potem i tak znów zacznie pękać.

Tu jest taki temat:

http://forum.opel24.com/problem-z-blacharka-i-drzwiami-vt5464.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u balacharza, powiedział, ze dopóki auto nie pęknie na pół to można jeździć... Powiedział też, że można pospawać, ale to i tak szczeli i w dodatku bardzo osłabi blachę w tym miejscu czyli może jeszcze bardziej peknąć. Także chyba lepiej sie pozbyć, póki jeszcze nie ma dużych szczelin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u balacharza, powiedział, ze dopóki auto nie pęknie na pół to można jeździć... Powiedział też, że można pospawać, ale to i tak szczeli i w dodatku bardzo osłabi blachę w tym miejscu czyli może jeszcze bardziej peknąć. Także chyba lepiej sie pozbyć, póki jeszcze nie ma dużych szczelin.

bzdura, kolega w CB, 5 rok jeździ z pospawanym słupkiem od strony kierowcy i jest ok, jak dobrze pospawasz, nałożysz dobra szpachlę, dobrze polakierujesz, masz spokój na długo

 

ja jeżdżę swoją CB już 2 rok z pękniętym słupkiem, nie wiadomo ile poprzedni właściciel i pęknięcie jest takie samo od początku, ok. 0,5 cm-1cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura nic nie peknie do końca i na pół, pękanie słupka to normalka w cb i nic w tym strasznego...

 

Można zamalowac, albo zaspawac i zamalować, w mojej cb było to robione 2 lata temu i do tej pory jest ok....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności