Skocz do zawartości

[1.9 CDTI 88kW 16V Z19DTJ] dziwne odgłosy zimny silnik


Gość piechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość mojej astry. Otóż po nocy gdy temperatury są bliskie zeru silnik dziwnie pracuje. Tzn. pracuje równo ale jakieś takie dziwne i nierównomierne odgłosy wydaje jakby stukanie. Im dłużej silnik chodzi tym tych stuków jest mniej aż po paru minutach zupełnie ustępuje. Nie trzęsie budą , auto zbiera się normalnie więc nie mam pojęcia co to może być. Co to może być? Chyba nie dwumas bo trzęsłoby budą i w ogóle byłby problem ze sprzęgłem chyba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż po nocy gdy temperatury są bliskie zeru silnik dziwnie pracuje. Tzn. pracuje równo ale jakieś takie dziwne i nierównomierne odgłosy wydaje jakby stukanie. Im dłużej silnik chodzi tym tych stuków jest mniej aż po paru minutach zupełnie ustępuje.

piechu, jakie te stuki masz -metaliczne , jak kucniesz przy lewym przednim kole to stąd je słychać najlepiej?Ile masz już przejechane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Faktycznie wydaje mi się, że bardziej słychać ten dźwięk z lewej strony. Odpaliłem auto przed chwilą ale chodzi normalnie, dźwięki pojawiają się po mroźnej nocce. Jutro rano dokładnie osłucham i dam znać. A jeśli byłoby to faktycznie dźwięczenie z lewej strony to co to może oznaczać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy dwumasie chyba trzęsłoby autem na dwóch pierwszych biegach i byłby problem ze sprzęgłem a tutaj ten problem nie występuje :cry: no i dodatkowo tylko przy temperaturach bliskich zera po 12h postoju ;-) kurcze flak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy dwumasie chyba trzęsłoby autem na dwóch pierwszych biegach i byłby problem ze sprzęgłem a tutaj ten problem nie występuje no i dodatkowo tylko przy temperaturach bliskich zera po 12h postoju kurcze flak

U mnie nie trzęsło autem, tylko były metaliczne stuki na zimnym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ślicznie :cry: ile taki dwumas może kosztować do tego silnika? i pewnie przy okazji całe sprzęgło trza wymienić? jak długo z takim ustrojstwem tzn. zaczynającym hałasować można jeszcze pojeździć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile taki dwumas może kosztować do tego silnika? i

Do mojego wtedy nie było zamienników (150KM) płaciłem za GM-2650 zeta. :cry:

W tej chwili są już zamienniki valeo, sachsa,

i pewnie przy okazji całe sprzęgło trza wymienić?

Przeważnie się wymienia bo sam koszt demontażu ponownego jest drogi.

jak długo z takim ustrojstwem tzn. zaczynającym hałasować można jeszcze pojeździć?

Co poniektórzy pisali że jeździli nawet rok czasu, ale to wiesz jeździsz jak na szpilkach a skrzynia biegów cierpi.

Ale weryfikacji to jedynie warsztat może stwierdzić czy to faktycznie dwumas. Ale objaw na to wskazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności