Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie temperatury silnika.


Gość Corsunia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Założyłem nowy temat gdyż na innym dołączonym nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Moja Corsunia jest świeżo po wymianie termostatu i płynu jak i oczywiście rozrządu.

Po dłuższym postoju lub po nocy na pierwszych kilometrach temperatura silnika rośnie do 98-99 stopni a po 3-5 sekundach opada do temperatury 95 stopni i tak sie utrzymuje przez całą drogę.

Wygląda to miej więcej w ten sposób

6:00 (odpalanie po nocy)

6:10 (wskaźnik po 3-5 km dochodzi do 99 stopni) (praca na małym obiegu???)

6:12 (wskaźnik opada do 95 st) (Otwarcie dużego obiegu???)

7:00 (termostat utrzymuje temperaturę silnika w okolicy 95 stopni.

 

Mechanik z tego co mówił odpowietrzał układ czujnikiem na zegary i mówił abym dla bezpieczeństwa wymienił czujnik temperatury na wentylator gdyż puźno włącza wentylator.

 

Jak to jest w innych Corsach temperatura rośne powoli i dochodzi tylko do tych 95?

 

Na co zwrócic uwagę?

Czy jazda z tym może przynieść jakieś złe skutki?

Po 200 km przejechanych z 100st potrzeba juz 98-99 st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator włącza się tylko wtedy gdy silnik najmniej obciążony ;) i zbyt często to nie jest no chyba że upały są. A tak to masz całkiem normalnie;) za pomocą termostatu jest prubowane utrzymanie stałej temperatury w zakresie 95-100 stopni powyżej 100-105 stopni włącza się wentylator:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm czy jest dobrze ;)

Wiecie wolę zapytać Oplowiczów.

Bo martwiło mnie stwierdzenie (Fiat) gdzie za wysoka temperatura mogła powodować uszkodzenie UPG.

 

Chcę w sobotę zobaczyć czy aby na pewno jest dobrze odpowietrzony układ czujnikiem na zegary.

 

Z mjego doświadczenia na Fiacie termostaty otwierały duży obieg przy około 92 stopniach a u mnie wychodzi ze 98?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon_1991Lodz

Powiem Ci że według mnie termostat trochę za późno się otwiera,u mnie dzieje się to już jak wskazówka minie 90*, najlepiej to jakbyś zbadał sprawdzając przewody chłodnicy dokładnie przy jakiej temperaturze on się otwiera. Przy temperaturze 98* u mnie już włącza się wentylator, a nie dopiero duży obieg. Czy wentylator to w ogole się uruchamia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wentylator działa.

Ani żeby zawyżał czujnik na zegary?

Gdy będę wiedział na 100% że mam odpowietrzony układ to wtedy będę szukał dalej.

W sobotę sprawdzę węże jak czuć wyraźnie będzie że jest ciepły to oznaka większego otwarcia termostatu.

Wiece zawsze to jest strach rano zimno a ja mam 98 stopni na budziku a w samochodzie lodówa :beer:

Ostatnio po przejechaniu 100 km w całej drodze temperatura oscylowała w granicy 95 st więc tu spełnia swoja rolę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności