Skocz do zawartości

Szyba czołowa Meriva 2003


Gość Kopernikus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś rano pierwszy przymrozek pierwsze skrobanie szyb i tu niespodzianka. Pęknięta przednia szyba. Miała już odprysk od kamienia na środku ale dziś chyba szok termiczny( wewnątrz ciepło, na zewnątrz zimno) dokończył dzieła. Pękła na 2 części. Całe szczęście że zewnętrzna warstwa. Co do strat finansowych to niewielkie bo z AC. Ale chciałbym wiedzieć jaką szybę mam żeby mnie rzeczoznawca z ubezpieczenia nie wy....ał.

W EuroGlas w Krakowie powiedzieli mi że do wyboru mam 3 rodzaje:

- zwykła zielona szyba

- zwykła zielona szyba z paskiem przeciw słonecznym od góry

- szyba solarna.

I właśnie tu się pojawia pytanie: co to jest szyba solarna? i Jak można rozróżnić ją od innych.

Wiem że do merivy Montowali taką szybę.

 

Na pewno nie mam paska przeciwsłonecznego od góry to pewne:). Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba solarna przepuszcza mniej światła jest lekko zielona jak by,wnętrze się tak nie nagrzewa,nie wiem jak w tych opla ale niektóre firmy mają napylone srebro ,poszukaj w necie pod hasłem 'szyba atermiczna "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W EuroGlas w Krakowie powiedzieli mi że do wyboru mam 3 rodzaje:

Pewnie tam nie byłeś tylko dzwoniłeś, na miejscu na pewno powiedzieli by jaką masz szybę.

Jeśli masz klimę to powinieneś mieć szybę atermiczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników to raczej brak. Sprawa rozbija się tylko o to jaką szybę mam i jak to sprawdzić. Solarna czy zwykła. róznica w działaniu z tego co się dziś dowiedziałem w serwisie jest taka ze zielona pochłania ciepło a solarna odbija. W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kuchar napisał, atermiczna jest niebieskawa a to że w aucie z klimą taka jest, nie do końca jest prawdą, być może w przypadku klimy automatycznej. W mojej z manualną klimą jest zwykła zielona.

Kopernikus, zadzwoń do ASO, podaj VIN i po kompletacji wyposażenia powiedzą Ci jaką powinieneś wybrać szybę. A potem jedź do Euroglass'a i wymień :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników to raczej brak. Sprawa rozbija się tylko o to jaką szybę mam i jak to sprawdzić. Solarna czy zwykła. róznica w działaniu z tego co się dziś dowiedziałem w serwisie jest taka ze zielona pochłania ciepło a solarna odbija. W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

 

Jeśli masz manualną klimę to obstawiam na 99% że masz zwykłą zieloną szybę - atermiczną.

Tak jak pisałem, zobacz jaką barwę ma szyba (patrz pod różnym kątem na szybę z pewnej odległości i najlepiej jak świeci trochę słońce). Jeśli fioletowo-niebeskawą to solar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż plus

730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż

oczywiście.

Serwis też musi zarobić :beer::eek: zostawisz auto na 1 dzień, a oni zadzwonią do Euroglasa który wymieni szybę, a za wykonanie jednego telefonu doliczą co najmniej 5 stówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie zaśpiewali za normalną 466 za montaż

plus 730 za szybe a za solarna szybe 1500zł plus montaż oczywiście.

Poszukaj na alledrogo -http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=meriva&category=18719

Parę telefonów i przynajmniej połowa kasy zostaje w kieszeni.Przynajmniej trzy oferty są interesujące. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności