Skocz do zawartości

Corsa 1,2 Eco-silnik szarpie i przerywa.


Gość Katarzyna S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna S

Witam wszystkich użytkowników.

 

Bardzo proszę o pomoc . Jeżdżę Oplem Corsą 1.2 Ecorocz. 1996 benzyna- gaz. Od kilku miesięcy mam poważny problem z autem i żaden mechanik nie potrafi mi pomóc. W czasie jazdy auto przerywa, szarpie , traci moc, gaśnie. Wymieniłam wszystkie filtry, świece, przewody do świec , cewkę i nic. Każdy po kolei mi coś wymienia i ma być dobrze a samochód

jak chodził tak chodzi. Dzieje się tak i na benzynie i na gazie. W momencie, kiedy auto traci moc i zaczyna szarpać zapala się kontrolka check engine Gazownicy powiedzieli mi,że pod komputer nie ma co go podłączać , bo jest za prosta instalacja. Bardzo proszę o pomoc, wydałam już mnóstwo pieniędzy

i bez efektu.

 

temat wędruje do odpowiedniego działu/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich użytkowników.

Gazownicy powiedzieli mi,że pod komputer nie ma co go podłączać , bo jest za prosta instalacja. Bardzo proszę o pomoc, wydałam już mnóstwo pieniędzy

i bez efektu.

temat wędruje do odpowiedniego działu/zbyszek670

To powiedz gdzie tak Ci powiedzieli chętnie sie pośmieje :spoko: Zczytać błedy i już. Nie sluchać głupot. Potem można wkleić wynik zczytanych błędów, bo tak to w ciemno cały samochód wymienisz :eek:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dzieje się tak i na benzynie i na gazie. W momencie, kiedy auto traci moc i zaczyna szarpać zapala się kontrolka check engine

Może to być winna sonda lambda a czy nie masz większego zużycia paliwa :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dzieje się tak i na benzynie i na gazie. W momencie, kiedy auto traci moc i zaczyna szarpać zapala się kontrolka check engine

A Wiesz dlaczego się tak dzieje ?

Zuzycie benzyny jest ok, ale gazu bierze ostatnio 13 litrów na sto kilometrów

Dostaje za dużą dawkę gazu i nie może jej przepalić, stąd te szarpania, Katarzyna S, piszesz że na benzynie taż tak szarpię to jak się zapala check engine to znak że błąd wystąpił i trzeba odczytać a tu Masz temat odnośnie odczytywania błędów:

http://forum.opel24.com/i-kody-bledow-opel-corsa-vt56.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna S

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Auto jest naprawione, nie szarpie, nie gaśnie, został wymieniony jakiś czujnik( nie umiem powiedzieć jaki ponieważ się na tym nie znam), ale w dalszym ciągu pali 13 litrów gazu na 100 kilometrów. Wiec to jeszcze nie koniec moich kłopotów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MALATURCZYNKA

mam Opla Corse 1.2 Ecorocz. 1996 benzyna. w maju wymienili mi ciegna w skrzyni biegow i od tego czasu mam problem z autem i żaden mechanik nie potrafi mi pomóc jak do tej pory. W czasie jazdy auto szarpie , traci moc, gaśnie. Wymieniłam wszystkie filtry, świece, przewody do świec caly rozrusznik byl robiony na nowo.W momencie, kiedy auto traci moc i zaczyna szarpać zapala się kontrolka check engine a gdy go odpalam ponownie miga kontrolka oleju. corsa byla podlaczona do komputera i nie wykazalo zadnych bledow.prosze o pomoc ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności