Skocz do zawartości

Drgania na kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Podobne posty już były ale mój do nich nie pasuje ???

Otóż podczas zmiany kół z sezonu zimowego na letni w mojej astrze ustabilizowała sie jazda podczas duzych prędkości (wczesniej były drgania na kierownicy powyżej 110). Wszystko było cacy i stwierdziłem że miałem niewyważone koła. Ale tydz temu konserwowałem nadkola i zdejmowałem przednie koła. Popsikałem nadkola i założyłem koła na nowo. No i znowu problem powrócił. Podczas predkości powyżej 110 km/h sa drgania.

 

Od czego może to zależeć ?

Czy jest możliwość niewłaściwego założenia kół?

 

Dodam że są one dokręcone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Ja widzę 4 możliwości:

- opona dostała "cyca"

- wyważ jeszcze raz,

- możesz spróbować przesunąć oponę względem felgi,

- felga do prostowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

Miałem taki problem przy oplu vectra. Przedział predkości od 130 do 140 kierownica drgała, powyzej 140 przestało drgać. Gdy zmieniłem na koła zimowe tego problemu nie było.

Gdzieś słyszałem że felga dokładnie musi przylegać do korpusu autam jesłi tak nie bedzie to kierownica bedzie drgala, mozesz tez miec uszkodzona felge. Ale jako pierwsze dobre wyważenie kół, jeśli wjednym ustawią i wg nich będzie dobrze w Ty nadal będziesz odczuwał drgania to jedź do innego.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

skoro problem się pojawił po zdjeciu i nłożeniu kół a przedtem było ok to może odpadł albo pouzoiwał się odważniczek od felgi-->przychylam się do opinii, że musisz wyważyć koła ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie wystepuje ten sam problem.

Prawde mówiac nie zauważyłem jak to jest na oponach zimowych ale na letnich strasznie trzesie kierownica i całym autem- najbardziej odczuwalne na tylnej kanapie. Piszecie zeby dobrze wyważyc kółka- ja tak miałem zaraz po zmianie na letnie- czyżby od razu zle to zrobili. Czy w gre moze wchodzic jakas inna mechaniczna usterka.?

 

- opona dostała "cyca"

widocznego "cyca" nie ma

 

No i jeszcze od paru dni przy skrecaniu mozna usłyszec dziwny odgłos (jakby bicie czy cos takiego) mówie tu o predkosci powiedzmy od 60-70 km/h w góre

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość niewłaściwego założenia kół?

 

Dodam że są one dokręcone

 

skoro to sie stalo po tym jak mailes zdjete kolo to sprawdz czy na banki je dobrze przykreciles

 

najpierw sruby na krzyz dociagni a potem na maksa jedan po drugeij

moze tylko zle siadla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzęsie kierownica i całym autem- najbardziej odczuwalne na tylnej kanapie.

czyli tylna opona ma rozwarstwione opasanie.Zdejmij koła i dokładnie się przyjrzyj,powinna być widoczna lekka górka,albo jest łysa w jednym miejscu.

 

zygi, felgi masz oplowskie?Moze odkręc ,poczysc piasty i felgę od środka,bo został jakis syf.Jak to nie pomoze,to ponowne wywazenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

- żle wywarzone albo

- opony (opona) do wymiany, moje dunlopy które mam od nowości, mają dobry bieżnik ale nie dają sie już wywarzyć

- a może zawieszenie - np. końcówki drążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności