Skocz do zawartości

Astra II - pytania na temat kosztow wymiany


Gość damianag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jezdze Oplem Astra II juz od pol roku. Wymienialem olej ( mialem wlasny) oraz klocki hamulcowe ( rowniez wlasne). Placilem tylko za wymiane. Zaplacilem w sumie 120 zl. Czy jest to normalna cena? Czy robotnik tylko zarobil sobie na wymianie?

Poza tym stwierdzil, iz do wymiany jest koncowka drazka po prawej str. Za czesc, naprawe oraz geometrie wycenil Astre na 200 zl.

Czy cena ta jest realna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplacilem w sumie 120 zl

... za te dwie czynności to chyba ciut dużo - ale już zapłaciłeś ... zawsze możesz zorientować się w różnych warsztatach i porównać ceny robocizny ... a na przyszłość - klocki spokojnie wymienisz sam, manual jest nawet na forum ... :lol:

... a to 200 to tylko za robotę z drążkiem ???:D końcówka ok. 50 pln,

http://allegro.pl/koncowka-drazka-febi-opel-astra-g-zafira-12779-i1267620143.html

... wymiana niech by była 30, to za geometrie reszta :beer::beer: chyba się pomylił ... pozdro ... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje w sumie 200 zł.

... jesli masz jakieś pojęcie, nie masz dwóch lewych rąk, masz garaż i trochę narzędzi(ściągacz, młotek 3kg, żabkę i klucze)to zrobisz sobie sam, zapłacisz za końcówkę i za zbieżność ... geometria powinna być w cenie wymiany drążka, bo jesli wkręci go tam gdzie był stary to może starczyć tylko kontrola ...

... za kilka minut kręcenia kluczem facio woła 70 pln - ja mam 100/8h ... chyba zmienię fach na mechanikę ze specjalizacją ustawiania zbieżności ... :lol::beer:

 

P.S. W 3miescie jest wielu userów - pomogą Ci to zrobić ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość fridek85

Problem jest taki ze w kadym rejonie polski za wszystko liczy sie różnie w warszawie z taką ceną bym sie nie żdziwił spod kać u mnie był by to kosmos chyba ze u najlepszego mechanika w mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny typowo warszawskie :beer:

Zbieżność po wymianie końcówki to normalka - 200 zł to jeszcze nie dużo (i nie mówię o ASO)

A swoją drogą to mam nadzieję, że wymieniłeś obie końcówki, bo jak jedną to za chwilę będziesz musiał zabieg powtarzać z drugiej strony :) i koszty znowu te same. Ale sądząc po cenie to zrobiłeś jedną bo dobra końcówka to najmniej 70 zł + 120 zbieżność + robocizna za końcówkę.

Ale ceny masz raczej takie jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności