Skocz do zawartości

c20xe dziwna praca silnika


Gość xpoznaniakx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xpoznaniakx

Sprawa wygląda następująco, wczoraj sie tylko dławił i strzelał jak petardy, dziś juz na wolnych niechodzi i sie dławi jak i na benzynie

tak i na gazie, spalanie przykładowe: bieg 2 1500 obrotów 32L/100KM na wolnych 800 obrotów jak trzymam pedał nogą 5-6/100 km

normalnie palił na wolnych 1,0L/100 na 2 przy podanych obrotach pokazywał 13-14L/100

Prosze o szybką pomoc bo weekend juz jest prawie

a ja musze do pracy jezdzić, a długo sie nieda prawą nogą trzymać gazu aby niezdechł a lewa hamować

:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciekb1987

pierwsze co przychodzi na mysl przy tych objawach to sonda lambda ,wysyła nieprawidłowe sygnały no i sterownie mieszanka wariuje, ale zaznaczam to tylko domysły

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xpoznaniakx

no tez tak myslalem po chwili zastanowienia, we wtorek jade na komputer i napisze co i jak, a jesli ktos ma jeszcze jakies pomysły to poprosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz jechać na komputer, diagnostykę możesz wykonać we własnym zakresie -> Klik...

Jeżeli to sonda, komp powinien to zapamiętać. Zrób samodzielnie diagnostykę i napisz co wykazało. Jak pisałem wcześniej sprawdź dokładnie dolot, miałem identyczne objawy w Kadecie GSi kiedy spadła guma od antywybuchu (na rurze dolotowej).

Możesz też odłączyć przepływomierz i przeczyścić styki, może tam coś nie łączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xpoznaniakx

Nie musisz jechać na komputer, diagnostykę możesz wykonać we własnym zakresie -> Klik...

Jeżeli to sonda, komp powinien to zapamiętać. Zrób samodzielnie diagnostykę i napisz co wykazało. Jak pisałem wcześniej sprawdź dokładnie dolot, miałem identyczne objawy w Kadecie GSi kiedy spadła guma od antywybuchu (na rurze dolotowej).

Możesz też odłączyć przepływomierz i przeczyścić styki, może tam coś nie łączy.

no fakt z przepływomierzem bo wczesniej reagowal jak wszystko bylo ok czyli jak odlaczylem to gasł, co do kontrolki check z piorunem to pali mi sie od momentu zakupu pojazdu, okolo 2 miesiace, natomiast co do kostki to nieposiadam takowej w puszce z bezpiecznikami ani 10 ani 16 pinowej, tylko bezpieczniki i przekaźniki co przedstawiam na zalaczonym foto, gdzie moze byc kostka serwisowa?

chyba znalazłem ale niepatrzałem jeszcze, znalazłem na forum: "Pod maską między kielichem amorka a podszybiem.

Strona kierowcy.

To niebieskie. "

 

czy zczytywanie w c20xe wyglada tak samo jak w tym poradniku co podales link i te same piny sie zwiera??

 

Dołączona grafika

 

 

Masz nieszczelny dolot. Sprawdź czy rury Ci przy strzale nie rozerwało, albo czy pucha SFI nie jest w strzępach.

jesli myslimy o tym samym to niemam filtras powietrza tylko stożek i wszystko jest w calosci.

 

...czy pucha SFI nie jest w strzępach... chodzi o obudowe filtra powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę do diagnostyki znajdziesz przy prawym kielichu pod maską, zapomniałem to dodać. Ona jest wpięta w takie plastikowe trzymadełko, wiec trzeba je z niego wypiąć i wtedy włożyć zworkę. Reszta jak w instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xpoznaniakx

a co to ta pucha SFI?

 

chyba udało mi sie zczytac po koleji

12 x 3

31 x 3 31 Sygnał obrotomirza lub jego obwód (brak sygnału)

73 x 3 73 Przepływomierz powietrza lub jego obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec)

 

i znów 12 x 3..... i tak powtarzało zerknijcie prosze na filmik z linkuczy dobrze zczytałem te błędy:

 

http://w969.wrzuta.pl/film/4WS9HXDYca7/100_0332

 

to co dokładnie musze zrobic, i czy mam sie udac do mechanika czy elektryka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności