Skocz do zawartości

Ustawianie bieżności kół... Starczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Ostatnio miałem wymieniane końcówkę drążka kierownicy... Czy teraz mam wykonać ustawienie zbieżności kół czy jeszcze geometrie? Sama zbieżność wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego wykonywanie zbierzności wiąże sie z sprawdzeniem geometri kół wsumie jest to to samo bo zanim mechanior zacznie ci kręcić drążkami to sprawdzi czy maż odpowiednie kąty na zwrotnicach:):beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem... I boje się o koszty...:beer:

Wymieniłem prawą końcówkę drążka kierownicy i mechanik powiedział żebym jechał ustawić koła... I moje pytanie brzmi czy ustawianie zbieżności kół to to samo co "geometria" ? Niestety jestem ciemny i nie rozumiem za bardzo... Proszę mi powiedzieć jakie to mniej więcej koszty... Wiem tylko tyle że ustawianie zbieżności to 50zł jedna oś... Ale do tego dochodzi geometria jeszcze czy jak? Ilę mogę na wszystko wydać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

I moje pytanie brzmi czy ustawianie zbieżności kół to to samo co "geometria" ?

Nie, nie to są dwie inne rzeczy, samo ustawienie zbieżności polega na ustawieniu kąta kół w płaszczyźnie poziomej.

Wiem tylko tyle że ustawianie zbieżności to 50zł jedna oś... Ale do tego dochodzi geometria jeszcze czy jak? Ilę mogę na wszystko wydać?

Cała geometria w zależności od regionu będzie kosztować około 100zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, mniej więcej rozumiem...

A po wymianie końcówki drążka to trzeba wykonać tylko zbieżność?

Bo mam jeszcze taki problem że pojechałem do jednego "przytrzymanego" mechanika i mi nie ustawił kół bo śruby były zapieczone przy drążku i bał się odkręcać bo mówił że jeszcze coś zepsuje... Jutro jadę do innego mechanika i czy też będzie problem z tymi śrubami? Czy w razie problemów też "kasują (zł)" za odkręcenie śrub?

Więc z jakimi kosztami mogę się jutro liczyć (mniej więcej) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Aha, mniej więcej rozumiem...

A po wymianie końcówki drążka to trzeba wykonać tylko zbieżność?

Ja u siebie po wymianie końcówki drążka zrobiłem samą zbieżność bo geometrie miałem sprawdzaną rok temu.

Bo mam jeszcze taki problem że pojechałem do jednego "przytrzymanego" mechanika i mi nie ustawił kół bo śruby były zapieczone przy drążku i bał się odkręcać bo mówił że jeszcze coś zepsuje...

Są środki na zapieczone śruby a tego mechanika omijaj z daleka bo faktycznie jeszcze Ci coś zepsuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dajmy na to że jutro będę wykonywał zbieżność i geometrię więc koszty wszystkiego mniej więcej wyniesie 100zł czy dużo więcej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności