Skocz do zawartości

filtr kabiny,kable zaplonowe, swiece - koszty


Gość a-j-p

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić filtr kabiny i przy okazji kable zapłonowe i pewnie świece ( bo już wilgoć, chłód i problem z odpalaniem powoli się znowu pojawia) oraz spaliły mi się dwie żarówki pod zegarami.

Jeden z serwisów dał mi takie ceny:

 

- filtr kabinowy 30,- + 22 (wymiana),-

 

- kable zapłonowe 176,- (lub 105,-)+ 22(wymiana),-

 

- świece zapłonowe 80,- + 30(wymiana),-

 

- żarówki w zegarach ok. 70,-

 

Co sądzicie o tych cenach ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej F-ce wymieniałem świece i kable jakiś czas temu i kosztowo wyszło to nastepująco:

- świece NGK - 67pln

- kable Sentech - 73pln

Odnośnie kosztów wymiany to się nie orientuję bo było to robione razem z rozrządem (koszt wymiany kompletnego rozrządu, świec i kabli to 200pln)

 

Ile kosztuje filtr kabinowy to nie mam zielonego pojęcia :beer:

 

Z żarówkami w zegarach nie jechałbym do serwisu tylko wymienił we własnym zakresie, koszt żaróweczek diodowych to jakieś 3,50pln/szt (do zegarów wchodzą cztery sztuki).

Podejrzewam, że serwis i tak założy zwykłe a te powinny być tańsze o jakieś 50%.

Jeśli masz trochę wolnego czasu i odrobinę zapędów do majsterkowania to bez problemu sobie z tym poradzisz, zresztą jak poszukasz to znajdziesz opis co i jak po kolei rozbierać :beer:

 

Na zachętę wstawiam zdjęcia jak to wygląda u mnie :beer:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten niebieski.

o zarówki ich pytalem bo jak juz mieliby cos robic to niech robia wszystko ale nie za takie ceny.

Po za tym gdzies wyczytalem, ze w oplach trzeba uwazac z wymiana zarowek na desce rozdzielczej bo ... juz nie pamietam co dokaladnie ale ogolnie ,ze trzeba uwazac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drogo i tyle

każda z tych czynności zrobisz sam

 

filtr z filtrona 18zl wymiana nie więcej niz 10 minut i bez użycia jakich kol wiek narzędzi

 

za kable płaciłem 75zl bosha wymiana 5 minut jak nie mniej

 

świece 13zl sztuka ngk wymiana max 15 minut

 

żarówki w zegarach 70 zl to mnie najbardziej rozwaliło. zęby wymienić te żarówki nie trzeba wyciągać zegarów. po ich delikatnym obróceniu przy zapiętej lince i przewodach wsadzisz żarówki bez problemu. to są żarówki w gotowym "cokoliku" obracasz o kąt i wyciągasz. tutaj trzeba tylko troszkę rozebrać obudowę na około zegarów i kierownicy. w godzinę sie wyrobisz

 

nie daj sie naciągnąć na cenę 400zl za takie czynności. bo za dobre części w sumie nie dasz 200zl i polowa zostaje w kieszeni i jest na paliwo :)

a do tych czynności nie potrzeba zdolności mechanika itp

 

Po za tym gdzies wyczytalem, ze w oplach trzeba uwazac z wymiana zarowek na desce rozdzielczej bo ... juz nie pamietam co dokaladnie ale ogolnie ,ze trzeba uwazac.

nie wiem na co. moze na to ze folia drukowana jaka pokryty jest tyl licznika jest delikatna.

i uwaza sie na to aby nie zrobic przypadkowego zwarcia podczas majsterkowania bo na filii moglo pozostac jakies napiecie. ja robilem przy odlonczonym aku i licznik dziala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki w zegarach 70 zl to mnie najbardziej rozwaliło

No mnie właśnie też :) więc dlatego napisałem ze dużo mi się za wszystko widzi ale za to to już konkret :)

 

Cenią się nieźle ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych cenach ??

... z kosmosu są ... jak któryś kolega napisał - sam wszystko zrobisz ...

polowa zostaje w kieszeni i jest na paliwo ...

... chyba na piwo - ;p:):lol:

trzeba uważać.

... uważać trzeba zawsze ???:D:D ale jesli odłączysz aku nic się nie stanie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekować za info :D

 

Podpytałem o ceny z sklepie z częściami do Opla w Łodzi na Przybyszewskiego i tam :

 

 

Filtr kabinowy 20 ZŁ

Kable zapłonowe od 50 ZŁ do 100 ZŁ

Świeca zapłonowa 10 ZŁ albo 18 ZŁ

Żarówki 2.5 ZŁ 1 szt.

 

Jutro sobie kupię i 12.11 sam sobie usiądę i wymienię.

 

Poprawiłem regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sobie kupię i 12.11 sam sobie usiądę i wymienię.

no i prawidłowo. gratuluje decyzji :spoko: jak by byly z czyms problemy zawsze mozesz zapytac na forum i dostaniesz odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymon_1991Lodz

Jeśli chodzi o zaproponowane ceny to naprawdę z kosmosu. Wydaje mi się, że mówisz o sklepie PLAKOR to ja tam się zawsze zaopatruje. Polecam Ci przede wszystkim świece NGK oraz przewody SENTECH ( na opakowaniu masz nawet napisane jak je wymienic ) Nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś to jestem pewien na 100%, że poradzisz sobie, jakbyś nie dał rady to podjedziesz do mnie i wymienię Ci za darmo :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności