Skocz do zawartości

Astra F - stukanie podczas jazdy. Prosze o pomoc!


Gość djtechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djtechnics

Witam serdecznie

 

Mam ogromny problem a mianowicie stukanie podczas jazdy.

Gdy jade na "luzie" w szczegolnosci je slychac, stukanie wtedy jest intensywniejsze.

Gdy hamuje przestaje stukac. Jak samochod zwalnia, czestotliwosc stukan zmniejsza sie. Moim zdaniem amortyzatory i poduszki odpadaja poniewaz dzieje sie to, gdy jade na rownej nawierzchni.

Bylem w pzmot, postawili auto na szarpaki i sprawdzali zawieszenie. Nie wiedzieli co dokladnie jest tego przyczyna. W ewentualnosci wskazali ze byc moze to sa amortyzatory :beer: . Za badanie z wielka niewiadoma zaplacilem 20 zl :beer: . Jezdzac po mechanikach gdyby kazdy rozkladal rece i bral za nic kase to mozna stracic niezle sumke, problem ze stukaniem nadal pozostanie :beer: .

 

[shadow=darkred][glow=blue]Byc moze mial ktos z Was ten sam problem. Dodam ze stukanie slychac w okolicach hamulca noznego.[/glow][/shadow]

 

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki, podpowiedzi. :beer:[glow=darkred][/glow][shadow=orange][/shadow]

 

Pozdrawiam.Wojtek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się tłukło coś strasznie, mechanikowi ciężko było stwierdzić co to i powiedział żebym po prostu pojechał do stacji diagnostycznej i oni wszystko sprawdzą... Tak też zrobiłem i okazało się że miałem do wymiany końcówkę drążka kierownicy, klocki hamulcowe przy okazji wymieniłem a także sworzeń wahacza... Dowiedziałem się wszystkiego za 20 zł... Tak więc udaj się na stacje kontroli pojazdów i w 100% wszystkiego się dowiesz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtechnics

tuleje na wahaczach są ok ?? szczególnie te przykręcane do budy ... stuka cały czas z jakąś częstotliwością ??

Bylo patrzone. Panowie z diagnostyki dokladnie ogladali podwozie, ruszali nic konkretnego nie bylo zdiagnozowane. Powiedzieli ze amortyzatory moga byc do wymiany ale nie sa pewni. Powiedzili tez, ze jak je wymienie to i tak nadal moze pukac :)

 

A najbardziej stukanie najglosniej slychac jak jade na luzie. Samochod zwalnia to tak jak by stukanie zwalnialo, a jak hamuje to calkiej przestaje stukac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtechnics

Tak więc udaj się na stacje kontroli pojazdów i w 100% wszystkiego się dowiesz :)

Tam wlasnie bylem. Pzmot to stacja kontroli pojazdow tam tez robia przeglady.

 

 

Mam jeszcze do was pytanie czy ta koncowka drazka moze byc odkrecona i trzeba ja dokrecic czy ewidentnie musi byc peknieta zeby zweryfikowac poprawne jej dzialanie?? Podejrzewam ze tuleja o ile nie jest peknieta to wszystko jest z nia ok??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta koncowka drazka moze byc odkrecona i trzeba ja dokrecic czy ewidentnie musi byc peknieta

ona się po prostu wyrabia i ma taki luz , że stuka , ale to na dziurach

 

tuleja o ile nie jest peknieta to wszystko jest z nia ok??

tuleja może się rozwulkanizować i rozpaść i też tłuc na dziurach o budę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość djtechnics

a kiedy ostatnio zmieniałeś klocki, tarcze ??

 

No wlasnie tarcze tak jak patrzalem ze znajomym przy zmianie na opony zimowe to powiedzial ze tarcze moga byc ale klocki do wymiany. Jest jakas szansa ze klocek powoduje takie cos???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Kolego ???

Mam dokładnie taki sam problem od pewnego czasu i nikt nie potrafił szczelić w 10 :D Dzis w koncu miałem troche czasu i podjechałem do kolegi mechanika... Wsiadł ze mną , przejechalismy sie i odrazu stwierdził ze jest to łożysko, w moim przypadku w prawym kole. Dodatkowo moze być to również piasta w ktoryms z kół. Pasowało zebys podjechał do mechanika, sciągnąć koło i zeby zobaczył czy wystarczy wymienić tylko łożysko, czy tez całą piaste... Jezeli łożysko to jest to wydatek ok 150zł, a jezeli cała piasta to od 200zł w góre, zalezy jakiej jakości... Mozesz z tym bez problemu jezdzic, tyle ze moze to sie nasilac. Koło ci nie odpadnie :D Szerokości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności