Skocz do zawartości

Brak mocy 2.0 DTI nie rozwiązany przez elektromechanika


Gość karas1661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam vectre 2.0 dti

Problem jest z notorycznym brakiem mocy.

Jak przeciągnę ją na 2 biegu tak do 3 tys obrotów to zaczyna iść dobrze. Jak się zatrzymam po tym to też jest ok idzie od 1 tys obrotów ale to jest tak na jakieś 2-3 minuty i znów muł jedzie max 110km/h. Trzeba by zwolnić i znów przekitować ją na 2 biegu żeby szła. Jak idzie to do 160km/h bez problemu. Komp pokazał błędy które zostały wykasowane i miało być ok ale nie jest. Będę do niego jechał znowu ale może ktoś mi pomoże i nie chodzi mi o używanie opcji szukaj bo z tego co czytałem to każdy wątek związany z brakiem mocy różnił się zawsze jakimiś szczegółami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeden problem był z temperaturą a drugiego nikt nie pamięta :lol: i faktycznie wcześniej paliła się kontrolka od świec przez ok 10 sek a teraz nie świeci się wcale. I teraz pojawił się kolejny problem bo parę dni po wykasowaniu vectra zaczęła słabo palić na zimno tzn po przekręceniu rozrusznikiem łapie i po 1-2 sek gaśnie i tak z 5 razy i zapala w między czasie wali białym dymem. Wyczytałem żeby zdjąć kostkę z czujnika i wtedy powinny świecę się włączyć ale po zdjęciu kostki kontrolka się nie włącza. I w ogóle po włączeni zapłonu żaden chceck się nie świeci nawet na chwile. Kurde zawikłana sprawa. Acha i jeszcze po kupnie samochodu ( 2 tyg.) nie zmieniłem filtra paliwa czy to może być przyczyną moich problemów? Za mało paliwa dostaje? :help:

 

jak można posprawdzać domowym sposobem Egr przepływkę i przewody podciśnienia? na oko nie widać żeby były popękane ale czy bez problemu można je odłączać od zaworków wyjmować i podłączać? Jadę niby w poniedziałek z powrotem do elektryka ale po co płacić jak może sam znajdę przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czyli masz taki problem jak wielu z nas.Ja też tak miałem,ale ja kupiłem auto jak były w lipcu duże upały i jeszcze jakoś zapalała,ale jak na dworzu zrobiło się 5-10stopni to po nocy odpalanie kapota.Nie chciałem chechłać motorem więc poczytałem na forach co zrobić i pojechałem do zaprzyjaźnionego elektromechanika i poprosiłem go o oszukanie ecu nt.grzania świec żarowych(w naszych opelkach grzeją tak od 0-5 w dół).Od września sam podgrzewam świece mechanicznie rano po 5-7sec i po problemie,pali od strzała.Problem ten jest spowodowany troche słabą pompą wtryskową,przynajmniej tak wynika z forum.U ciebie jeśli odpala i po chwili gaśnie to na sto procent zapowietrzony układ,aprzyczyn jest naprawde wiele np.przelewy,obudowa filtra paliwa itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że za dużo opcji. Odstawie jednak w poniedziałek do warsztatu niech szukają przyczyny. Tylko nurtuje mnie ten brak kontrolki check po włączeniu zapłonu.

 

A jeszcze jedna rzecz. Czy zapowietrzenie może być przyczyną braku mocy? Przypominam że raz moc jest a raz nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się faktycznie zapowietrza. Dziś na próbę zostawiłem na noc z tyłem na delikatnej górce i co prawda nie zapaliła od 1 kopa ale od drugiego a jak stoi na równym to i dopiero za 10 razem potrafiła zapalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności