Skocz do zawartości

Problem z zapalaniem silnika


Gość kwiatixon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem: czasami trudno zapala silnik (za 4/5 razem). Najlepiej odpala po kilkunastu godzinach (za pierwszym razem). Prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Witam mam taki problem: czasami trudno zapala silnik (za 4/5 razem). Najlepiej odpala po kilkunastu godzinach (za pierwszym razem). Prosze o pomoc.

kwiatixon, o jaką pomoc prosisz może w podaniu jaki masz silnik :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Witam mam taki problem: czasami trudno zapala silnik (za 4/5 razem). Najlepiej odpala po kilkunastu godzinach (za pierwszym razem).

Zakładam że masz przejechane powyżej 200 tys. km. i to może być problem z pompą wtryskową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam podobny problem z odpalaniem. Dwa dni temu oddałem samochód do mechanika, żeby wymienił mi mechanizm wycieraczek (wyrobiły się jakieś elementy trzymające cały mechanizm), odbieram samochód, a tam zanim zapaliłem silnik zobaczyłem słynną kontrolkę "auto z kluczykiem". Samochód zapaliłem bez problemu, kontrolka zgasła. Wszystko by było fajnie, gdyby nie to, że na nastepny dzień, zupełnie zimny silnik odpalałem z dobre 5 sekund, zanim zaskoczyło. Przez chwilę (po zapaleniu silnika) świeciła się kontrolka błędu, potem zgasła. Pojeździłem trochę, zgasiłem samochód, zatankowałem sobie i zapaliłem bez problemu. Dzisiaj kiedy ruszałem znowu zimny samochód, to zanim silnik zaskoczył minęło podobnie dużo czasu jak wczoraj. Przez kilka minut świeciła się kontrolka błędu, potem zgasła. Wyłączyłem samochód i ponownie włączyłem - tym razem bez problemu. Auto kupiłem pół roku temu, przebieg mam aktualnie 105 000 km, chyba nie kręcony.

 

Moje pytanie - czy może się tak zdarzyć, że przy wymianie tego mechanizmu wycieraczek uszkodzono mi jakąś część, która jest odpowiedzialna za odpalanie silnika? Zauważyłem ponadto, że czasami samochód bardzo powoli się grzeje - dzisiaj przejechałem 100 km krajówką, bardzo spokojnie i wskazówka temperatury ani drgnęła. Za to jak wjechałem do miasta, to podniosła się po 5 minutach.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie,

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

zupełnie zimny silnik odpalałem z dobre 5 sekund, zanim zaskoczyło. Przez chwilę (po zapaleniu silnika) świeciła się kontrolka błędu, potem zgasła.

To stawiam na świece żarowe -będą do wymiany jak kontrolka gaśnie po chwili a później już się nie zapala jak silnik jest ciepły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MARCIN BURDELAK

Witam mam taki problem: czasami trudno zapala silnik (za 4/5 razem). Najlepiej odpala po kilkunastu godzinach (za pierwszym razem). Prosze o pomoc.

:) mam podobny problem, rano nie odpala, dopiero po południu silnik odpala-vectra C-2.0 DTI

 

zmieniłem czcionkę/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszek670, dzięki za pomysł! Poszukałem trochę na forum i dowiedziałem się co nie co :) poczytałem na http://forum.opel24.com/y20dth-sporadyczny-problem-z-uruchamianiem-silnika-vt21934.htm o problemie odpalania kiedy temperatura jest z zakresu 12 - 15 stopni, nie wiem jak się to ma do auta z roku 2006, bo nie wiem jaką mam wersję opisywanego tam sterownika. Ale gdzie nie czytałem, to świece by pasowały... Ponadto gdzieś znalazłem, że system odpowiadający za sterowanie podgrzewaniem świec pobiera informację od czujnika nagrzania silnika, który u mnie może być walnięty, bo jednak silnik wolno sie grzeje... Byłem przed chwilą w samochodzie - kiedy go zapalałem temperatura była 54 stopnie (bo niedawno jeździłem) i po 20 minutach stania na luzie wzrosła tylko do 67 stopni... Mój program nie pokazuje żadnych błędów, ale pewnie coś źle robię. Podjadę jutro do mechanika i zapytam. Czy mogę wykluczyć, że to mój mechanik wymieniając mechanizm wycieraczek mi to popsuł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Byłem przed chwilą w samochodzie - kiedy go zapalałem temperatura była 54 stopnie (bo niedawno jeździłem) i po 20 minutach stania na luzie wzrosła tylko do 67 stopni..

w ten sposób tego silnika nie zagrzejesz, musisz nim pojeździć aby silnik złapał odpowiednią temperaturę.

Podjadę jutro do mechanika i zapytam. Czy mogę wykluczyć, że to mój mechanik wymieniając mechanizm wycieraczek mi to popsuł?

Wątpię ale jak będziesz u mechanika to niech odczyta Ci błąd jaki wychodzi, przy niesprawnych bądź spalonych świecach żarowych wyskoczy bład-0380.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności