Skocz do zawartości

Gainward Palit Gigabyte czy Zotac GT240 512MB?


Gość Darius G

Co lepsze/wydajniejsze?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co lepsze/wydajniejsze?

    • Gainward
      1
    • Palit
    • Zotac
    • Gigabyte


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, to moj pierwszy post na forum :piwo: Wiec nie bede bajerowal tylko przejde do sedna sprawy.

 

Otoz mam dylemat jak w podanym temacie, zastanawialem sie nad Gainwardem albo Gigabyte'm jakos nie mam przekonania do Palita a ten Zotac to nie mam pojecia? Wogole chcialem zapytac, moze ktos ma ta karte jak sie spisuje, czy na prawde jest godna uwagi (dodam ze w tescie kart Komputer Świat zajęła 13miejsce + wygrana w stosunku cena/jakosc) teraz karta kosztuje w graniach 250zl jakie macie odczucia co do rodzaju karty/chlodzenia. Czy za ta kase kupić coś innego = lepszego i wydajniejszego.

 

Mile widziane uwagi, pozdrawiam :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

po pierwsze zależy do czego ta karta będzie, ale szczerze powiedziawszy to ta karta za ta cenę to troszkę lipa, ja mam 8800 GT 512MB Gainwarda i powiem Ci że tą kartę co pokazałeś zjada na dzień dobry (wersje 1 GB, a 512MB chyba tym bardziej)

 

ja za swoją dałem 300 zł, moim zdaniem warto dołożyć i wziąć tą 8800 GT, minus taki że nie ma gwarancji ale jak kupisz Gainwarda itp firm to raczej nic nie powinno się stać

 

P.S. nie wiem gdzie ty patrzyłeś ale w innym teście ta karta ma 20-te miejsce

luknij tu może wybierzesz coś innego jak GT240 albo 8800 :)

 

P.S. też miałem problem z wyborem karty bo ja jeszcze jestem w tyle, PCI-Ex to dla mnie czarna magia była i jest, ale ludzie co w tym siedzą mówili mi że 512 MB na karcie nawet nie jest obecnie wykorzystywane do gier itd max to 320, wiadomo później wszystko się zmieni i czasem warto mieć więcej żeby nie zmieniać co chwile, ale jak do grania to brałbym 8800 GT (wiekowa ale zjada nie jedną nowość)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ma byc lekki upgrade mojego kompa: kumpel kupil nowy sprzet i postanowilem kupic od niego ten "stary"

---> amd athlon x2 5200 2,7ghz

4gb ram ddr2 800mhz goodram

msi k9n neo plyta glowna

zasilacz chieftec 450w

 

cena jaka za to chce to ok. 380zl no i musze jakas grafe dokupic ale taka zeby mi to zasilacz udzwignal a zarazem nie ograniczal jej procesor :beer:

 

A tu masz to 13 miejsce

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/karty-graficzne/2010/07/test-16-kart-graficznych-%28lipiec-2010%29.aspx

http://www.komputerswiat.pl/media/1298742/tabela-test-karty-graficzne-www.komputerswiat.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja ostatnio kupiłem Grafike Asus ENGT220 GeForce 1Gb i powiem ci że jest dardzo wydajna

 

 

 

Dołączona grafika

 

Za tą cenę (260zł) jest bardzo dobra. Więc mogę ci ją polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GmsMetallica, zasilacz wystarczający :) i pożądna marka.

Darius G, Dlaczego GeForce? Może Radeon?

Ja bym Tobie polecił:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/69928/Podzespoly_PC/Karty_graficzne/Radeon_4670_HIS_1GB_HDMI_DVI_PCI_E_IceQ.html

 

Bardzo wydajna karta do 300zł. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica
Espana, ten radeon nie jest wcale taki wydajny w tej cenie, ja dalem 300 zł za 512 MB ale o wiele wiele szybszą kartę - 8800 GT ale jeśli karta ma służyć do normalnego użytkowania i ew. gierek to w zupełności wystarczy (choć są tańsze o podobnych parametrach) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności