Skocz do zawartości

Spalanie kadetta 1.6i !!!!!!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam taki problem postadam opla kadetta kombi z silnikiem 1.6i do którego mam załozona instalacje gazowa . Autko na gazie w po miescie pali mi 15 l gazu a po trasie w granicach 12 nieraz ma skoki ze pali 20 :wesoly: po miescie a nieraz pali 10 po miescie dodam ze wszystki membramy filtry swiece itp zosatły powymieniane. Wiele razy byłem u gazowników ale oni juz nie wiedza co sie dzieje poddali sie. a i dodam ze gaz mam bez komputera prosze o pomoc pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moj po b ciezkiej nodze w miescie max 12 a ostatnio na trasie ok 100-120km/h ponizej 7

 

regulacja sie klania gazu

wstaw jakis komp gazu z silnikiem krokowym najtaniej STAG-2L ew STAG 50

na srobie to ci bedzie palil tyle ile zassie a jak mu dasz za mala dawke to ci zrobi dziure w tloku np

na tym gazie co nadaremno spaliles to juz dawno bys mial kompa 120-180 zl

jak mi gaz zalozyli to tez na srobe i chlochal mi 15 w miescie

a potem juz sam zalozylem sobie kompka i wyregolowalem raz i juz tak ponad rok jezdze i nie wiem co to jakis problem z gazem

[no ale ja mam wieksze przerobki z instalacja :wesoly: ]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja juz jestem głupi z tym samochodem. był juz wrzucony na analizie spalin i niby ma wszystko ok. A co do tego komputekra to powaznie sie nad tym zastanowie. i zeby nie było nie pozrozumien ze jezdze niewiadomo jak normalnie mam ciezka noge ale jezdziłem wolno zeby go sprawdzic w ostatnim okresie i wyszedł mi 16 po miescie :wesoly: przy jezdzie 70 - 80

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Miałem swego czasu takiego opelka 1,6i z gazem bez kompa, ale palił w jezdzie mieszanej dosłownie 7,3 litr/100km :) przy spokojnej jezdzie.

Czy benzyny tez ci tak dużo pali? Bo jeśli tylko gazu to zmien gazownika. Poszukaj innego niech porządnie wyreguluje ci instalkę.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kadzia z takim samym silnikiem i instalka na srube. Spalanie w miescie 10l, na trasie ok. 7,5l, cykl mieszany 9l. Nigdy nie udalo mi sie tak go skatowac zeby spalil wiecej jak 10l gazu. Podstawa to dobra regulacja!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był juz wrzucony na analizie spalin i niby ma wszystko ok.

 

analizator to sie nadaje dla pic na wode fotomontaz

kiedys mi wyregulowali na analizatorze to gorszym mulem wyjechalem niz wiechalem

jdz pan w h.... z takimi reg

a zawsze ustawiam na sondzie lambda z a pomoca miernika i oscyloskopu [pomijam wplyw katalizatora]

i autko smiga i malo pali a z ruru wydech to mozna oddychac nic gazem nie idzie

 

fakyt ze sonda musi byc sprawna ale to chyba normalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wymianie parownika spalanie spadło i wacha sie 12- 13.5l na benzynie chodzi ładnie byłem juz u wszystkich gazowników w radomiu i kazdy rozkłada rece ja tez juz nie wiem co sie dzieje :wesoly: chyba pozostaje mi zmiana samochodu:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jka wymieniales poarownik, to możliwe że się mu jeszcze poprawi. U mojego znajomego było tak, że miał same kłopoty po założeniu instali, a potem po 3 miechach zrobił regulacje i jest rakieta, a koleś mu powiedział, że czasami trwa zamin sie wszysko w parowniku ułoży jak trzeba (membrany).

Teraz robiłem test spalania i wychodzi mi 9l LPG (c18nz) w syklu mieszanym (50/50)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi instalka z komputerm potrafiła wchłonąć 14 ,ale w moim przypadku instalka jest bez zarzutu cza było wymienić silniczek krokowy. Obroty nawet trzymał nie falował ,miał ino zadyszke przy przegazowaniu, a teraz po załorzeniu zamiennika jak ręką odją chodzi jak rakieta i pali już normalnie czyli około 7-8 na trasie i 9-10 w mieście. Silnik C18NZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności