Skocz do zawartości

Viki mały motor bardzo duże spalanie o co chodzi ..


Gość Stany

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem tu nowy chciałem napisać o swoim problemie który nęka mnie od dłuższego czasu a oto opis usterki:

 

Problem tkwi w tym iż moje auto zaczeło bardzo duzo palic ostanio pomiar na trasie prędkość 90km na godz spalanie wyszło mi 15litrów na 140km co uważam za przesadę dodam wcześniej ze auto mi pałilo za 25zł na 100km więć co jest nie tak idąc dalej sprawidzilem miernikiem napięcia sondę i co sie okazało ze wszystko jesrt w porzadku..

 

Jestem już po zmianie filtrów oraz oleju myślałem że to pomoze jednak nic , to samo jak było tak jest hmm błedów z silnika też zadnych na komputerze nie pokazało w czym nalezy poszukiwać przyczyny tak duzego spalania , dodam ze zauwazylem teraz ze autko jak dam gazu to lekko jakby dymilo ale to pewnie przez spadek temperatury oraz to ze z tlumika idzie dosc duzo wody .

 

Tak więc nie wiem co dalej robic z tym problem skoro komp nic nie pokazał , wymieniłem wszystkie filtry oraz olej , a spalanie nadal jest bardzo wysokie moze macie jakies sugestie podpowiedzi co z tym zrobci bede wdzięwczny

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 1.6 8v 75km

tak auto toczy sie bez oporów wrzucam luz i normalnie sie toczy

15 litrow benzyny;/

 

 

sonde sprawdzalem na wlaczonym silniku czyli bodajze plusem wpinalem sie w kabel od sondy (czarny kabel) a minus do akumulatora i wtedy od razu pokazuje mi 0,4 i od razu szybko sie zmienia na 0.6 i na 0.8 nastepie szybko spada do 0.6 nastepnei do 0.1 i rosnie znow w gore

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam auto zostało podłączone pod komputer DZIĘKI UPRZEJMOŚCI CZARNEGO :) Wielkie Dzięki

 

oto dane jakie uzyskaliśmy z badania :

 

-Map sensor 0.3bar lub 1.1V

-Potencjometr przepustnicy 0.53 otwarcie 0.

-Impuls wtrysku 0.9ms

-Wyprzedzenie zapłonu 7-11 skacze od 7 do 11

-Numer komórki stukania 10

-Stosunek paliwo powietrze 15

-Przy pomiarze na cylindrach chyba swieć pokazywalo wartosci od 2 do 7 (stałe wartosci )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności