Skocz do zawartości

TC- traction control


Gość snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,panowie,i panie.Mam Vectre b 2,2dti, i od niedawna zainteresowałem się przyciskiem na panelu TC, nigdy wcześniej jakoś sie tym wogóle nie interesowałem. Mało tego identyczną ikonkę jak na tym przycisku mam na tych kontrolkach. Problem w tym że po przekreceniu kluczyka ona się nie zapala (zapala sie obok niej ABS) i cała reszta,ładowanie itd. Prztrykałem tym przyciskiem ale nic się niedziało, szukałem w bezpiecznikach ale niema tam takiego czegoś jak TC? co to tak dokładnie jest to TC (troszkę czytam w necie ale jakoś mało konkretów), jak to działa, jak sprawdzić czy to działa, i jak można ewentualnie to naprawić? bo skoro jest przycisk i kontrolka, to musi to być...Czekam na konkretne odpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

od niedawna zainteresowałem się przyciskiem na panelu TC,

TC-elektroniczne urządzenie zapobiegające poślizgowi kół napędowych podczas przyspieszania np. zbyt gwałtownym wciśnięciem pedału gazu, jeżeli dojdzie do poślizgu kół napędowych urządzenie TC natychmiast zmniejsza moc silnika i powoduje hamowanie odpowiedniego koła, jeżeli jedno z kół osiągnie poślizg zapala się (zaczyna migać) kontrolka ESP-tak jest w VC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok sprawdzę,spalę trochę gumę,najlepiej w nocy bo wzrok już nie ten, możne łypnie kontrolka,no ale skoro po przekręceniu kluczyka zapala się sam ABS bez tego TC. a z tym przyciskiem to pewny jesteś w 100% ze nie były montowane od 2001? no i jeśli okaże się że nie działą ten TC,to co dalej trzeba robić? słyszałem że jest taka możliwość że ktoś w Niemczech po prostu mógł za pomocą komputera wyłączyć to TC, i teraz tylko trzeba podpiąć pod kompa i znowu przywrócić! Jest to możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem test na spokojnie i tak: z tym włącznikiem to chyba masz rację, że ktoś kiedyś dla bajeru sobie wstawił,bo na konsoli wszystko mi ślicznie podświetla tylko akurat nie ten włącznik TC. u mnie w vectrze obok kontrolki ABS jest takie słoneczko a w nim literka "S",potem jest ten check engine,a dopiero zanim to TC. Wyjechałem dzisiaj do skrzyżowania z drogi gruntowej, żadnych samochodów nie było więc, 1 i podłoga, TC nie mrugało, mało tego nawet jeszcze na 2 biegu gumy piszczały. Gdzie szukać przyczyny? a może wcale niema tego TC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP a TC to dwie inne rzeczy

ESP dziala podczas jazdy

TC tylko przy ruszaniu

skoro nie dziala kontrolka na zegarach

znaczy ze nie ma tego systemu na pokladzie

wlacznik ktos wsadzil dla hecy

 

mozna jeszcze po numerze VIN sprawdzic czy miala TC fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności