Skocz do zawartości

Montaż haka holowniczego corsa B


Gość Paaweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zamontowałem hak do Corsy mojej kobietki a ponieważ wcześniej szukałem opinii na temat haków i sposobów ich montażu na Waszym forum i niewiele znalazłem, postanowiłem porobić fotki i podzielić się nimi.

Hak zakupiłem na aukcji Allegro <> .

Wybrałem taki ponieważ zależało mi na solidności oraz sprzedawca w rozmowie telefonicznej zapewnił mnie że montaż nie koliduje z butlą gazową we wnęce koła - niestety wyszło inaczej.

Montaż jest bardzo prosty i zajął mi około 3 godzin spokojnej pracy (nie liczę nie planowanej wizyty w serwisie auto-gaz).

Dziurawienie auta ograniczyło się do początkowo 8 dziur śred.11mm (później doszły jeszcze 2 otwory). 4 otwory centralnie w tylnym pasie i 4 w podłodze (po dwa na każdą stronę) - są fabrycznie wytłoczone wgłębienia oraz wykonania niewielkiego podcięcia w zderzaku (ostatnie zdjęcie).

Jak wcześniej wspomniałem, sprzedawca zapewniał mnie że montaż haka nie będzie wymagał demontażu butli gazowej z wnęki koła i otwory od mocowania haka pokryją się ze śrubami mocowania butli gazowej ale życie pokazało coś innego (zdjęcie nr.6) .Niestety było inaczej i konieczna była wizyta w serwisie auto-gaz i demontaż butli.

Przewód od gniazda przyłączeniowego spokojnie zmieścił się z przewodem od oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności