Skocz do zawartości

Woda w kabinie samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dalej jak ok. miesiąc temu kupiłem samochód Opel Meriva 2003. Po obfitych opadach zauważyłem że chodnik z tyłu pod nogami pasażera siedzącego za kierowcą jest mokry. Woda występuje również pod siedzeniem kierowcy. Sprawdziłem, mam wszystkie korki na pod samochodem. Uszczelka (zewnętrzna bo są dwie) na drzwiach z tyłu właśnie z tej strony gdzie jest woda posiada 1 centymetrowy ubytek. Polewałem wodą drzwi i nie zauważyłem przecieków.

Proszę o pomoc, gdzie szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście widzę dwie opcję. Pierwsza to obejrzeć samochód od spodu, czy nie ma dziury. Po drugie lać wodę na dach auta - duże ilości. Po trzecie liczyć na cud.

 

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie oglądałem i jest nieruszone. Na to trzecie nie ma co liczyć, to tylko nasz premier potrafi, ale będę lał wodę bo tylko to mi pozostało ;)

Ktoś z Was próbował osuszać dywaniki silikonowym żwirkiem dla kotów czy ta zabawa ma sens. Jeśli znacie lepszy sposób na osuszenie to poproszę.

Oczywiście nie chodzi mi o demontaż siedzeń i suszenie dmuchawą bo to i tak mnie czeka, ale coś doraźnego bo w tej chwili nie mam czasu na grubsze suszonko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że niejestem sam ja mam Combo kazdy wiekszy opad mam kaluze od stronby kierowcy , nieraz mam sucho az do momentu jak ruszy wtedy wszystko na nogi sie leje niewiem gdzie ta woda sie gromadzi a co gorsze jak tam dostaje. Sprawdzałem szyby okazały sie szczelne, wylałem litry wody za nic moge wypatrzyc miesjca bo woda normalnie przez grodzie sie wylewa i jezdze juz poł roku z problemem :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kupel tak mial powiedzieli mu w aso ze odplyw z klimy jest zatkany.ja mam to samo.jutro oddaje na przeglad po 150kkm.jak odbiore furmanke to powiem co bylo.slyszalem tez o jakis lamliwych rynienkach odplywowych pod przednia szyba... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość criss2632

Witam

 

Miałem dokładnie ten sam problem. Lała mi się woda do butów podczas ruszania. I znalazłem przyczynę.

Otworzyłem maskę i okazało się że przy zbiorniku na płyn do spryskiwaczy znajdują sie zgniłe liście,

które chyba zbierały się systematycznie od nowości - po prostu błoto. Woda zamiast stamtąd spływać,

gromadzi się w sporej ilości, działa to jak zapora na rzece. Przy ruszaniu wszystko wlewa sie do sródka

i leję sie do butów. Ciężko jest tam się dostać bez demontowania otoczenia.

Przepchałem to drutem i jeszcze szmatą... pomogło, już nic się nie wlewa do środka,

 

Zastanawiałem się tylko przez co się to przelewa do środka i czy to nie zalewa czegoś ważnego...

..np bezpieczników..

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum

Posiadam 2 ople combo C .Jeden wersja tour 2002 rok 1,6 8V 87km benzyna+gaz,drugi to furgon 2004 rok 1,7 dti 75km

W obu moich samochodach miałem ten sam problem z wodą

Niestety żaden fachowiec nie umiał pomóc więc sam się za to zabrałem

Otóż w miejscu w którym opisujecie czyli obok zbiorniczka spryskiwacza często zbierają się liście .Niby nic strasznego .

Po jakimś czasie ulega zniszczeniu uszczelka(jest z gąbki) czarnej puszki w której znajduje się komputer(bądź sterownik -nie znam fachowej nazwy)

I przez ten ubytek zebrana woda dostaje się do środka.Nie jest to trudne w naprawie jednak wymaga sporo cierpliwości ze względu na trudny dostęp.

Trzeba zdemontować wycieraczkę ,część pasa pod szybą ,zbiornika spryskiwacza .Po zdjęciu obudowy należy dobrze wyczyścić miejsce po starym uszczelnieniu .

Jako nowe uszczelnienie dobrze się sprawdza uszczelka okienna

W razie pytań proszę pisać

Mam nadzieję że trochę pomogłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności