Skocz do zawartości

zbyt niskie napiecie sondy lambda ;(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam szanownych grupowiczow.Posiadam Omesie z 95 roku,20 16v.od pewnego czasu mam z nia problem.Otoz na paliwku na wolnych obrotach chodzi jak ciagnik,majac 500-600 obrotow,podczas dodawania gazu sie dusi czasami.Po przelaczeniu na gaz jest dobrze,ma swoje "kucyki" i jest OK.Odczytalem "spinka" bledy i pokazuje caly czas zbyt niskie napiecie na sondzie lambda.Dorwalem ostatnio uzywana i podpielem ja,motorek jakoby odzyl,ale dalej to nie bylo to.Podczas odpalania pierwszy raz autka "check" nie zapala sie odrazu,tylko po okolo 50 sekundach.ale jadac na gazie i przelaczywszy na benzynke jedzie normalnie i nawet "check" sie nie zapala,ale jak gdzies stane i pracuje na wolnych obrotach zalapuje i sie zapala.Moze ktos wie czym moze to byc spowodowane,bo juz nie mam sily,planuje jeszcze wgranie nowego software do sterownika gazu (Bingo s4),bo slyszalem ze moze "rozpieprzac" mapke benzynowa i dlatego tak jest.Jeszcze jadno mam pytanie ,czy po zmianie sondy lambda,moze trza jechac do ASO i zresetowac te bledy, moze to pomoze?Bardzo prosze kogokolwiek kto mial podobne problemy o pomoc,bo juz staje sie bezradny. sERDECZNIE POZDRAWIAM GRUPOWICZOW.

 

yaree :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W Twoim silniku jest sonda 5V. Więc możesz sprawdzić jej działanie multimetrem, czy działa prawidłowo czy nie. Nie ma potrzeby jechania na diagnostykę po wymianie sondy, ale ja proponowałbym oprócz odczytu błędów sprawdzenie parametrów silnika, pracę czujników, przepływ powietrza itp. A tak na koniec to simtec nie lubi gazu i zawsze są z nimi problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dziękuje ci Maciejku,ale trzeba sie na tym znać i mieć czym to zrobić, powiedz proszę jak mógłbym to wszystko sprawdzić i czym.Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bierzesz zwykły miernik cyfrowy za 16zł np. lub woltomierz wskazówkowy. Podłączasz jedną końcówkę do masy drugą do wyjścia sądy i mierzysz napięcie na rozgrzanym i odpalonym silniku .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bierzesz zwykły miernik cyfrowy za 16zł np. lub woltomierz wskazówkowy. Podłączasz jedną końcówkę do masy drugą do wyjścia sondy i mierzysz napięcie na rozgrzanym i odpalonym silniku .

Właśnie tak własnoręcznie sprawdza się prace sondy bez użycia testera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności