Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem radia


Gość errol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

mam problem. Kupiłem na allegro VDO CDR 500 z kodem, sprzedawca zarzeka się że radio grało u niego super i nigdy nie musiał wpisywać kodu. Dostałem oryginalną karteczkę do radia z numerem VIN, Security Code, itd, oraz innym dopisanym długopisem kodem. Próbowałem wpisać Security Code, Radio type/Code i ten dopisany długopisem i nic, z 10 prób zostało mi 7. Wpisuję wszystko poprawnie według instrukcji... Teraz dodatkowo stanęło na "7 SAFE" i nie mogę nawet wpisać kodu (chociaż może wyjęcie radia i włożenie do kieszeni pomoże).

Co robić?

 

EDIT:

Teraz zauważyłem, że na karteczce pisze Radio Type/Code - 0400/4848. Czy to znaczy, że chodzi o radio 400 a nie CDR500 i to jest zła karteczka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę ale muszę mieć fizycznie radio u siebie, napisz w profilu skąd jesteś, może ktoś z twoich stron się odezwie a jeśli nie to możesz wysłać do mnie :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodzio012, witam :drunk:

Jestem z okolic Pyrzowic (śląskie) i raczej nie znam tu żadnego fachury z tego tematu. Czy mógłbyś napisać, co byś zrobił z radiem gdybyś je dostał? Troszkę kumam z elektroniki i to i owo bym zrobił, gdybym wiedział co. Bo powszechnie w Internecie panuje przekonanie, że bez kodu to ani rusz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że powiem bo to żadna tajemnica, rozkręcasz radio, szukasz 8 pinowej kości o znaczeniach 24c16, wylutowujesz hot air-em bo zwykłą lutownicą raczej się nie da a jeśli się da to raczej kość nie do odczytu, jak już masz kość na wierzchu do podłączasz pod programator i odczytujesz zawartość, jeśli odczyt jest poprawny i jest komunikacja między programatorem a 24c16 to odczytaną zawartość podsyłasz do mnie lub wstawiasz na forum, bo dalej trzeba wrzucuć w jakiś kalkulator żeby wyliczyć kod i skasować licznik błędów, bo po co masz czekać 30 min na wpisanie kodu jeśli można skasować i wpiszesz od razu, ot i tyle :drunk::drunk::drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wiedziałem że to będzie coś związane z programatorem, a nie mam żadnego... No nic, dzisiaj będę kombinował jeszcze z tym radiem (wyczytałem coś o bezpiecznikach, chociaż nie wiem jak to może się mieć do kodu) i zobaczymy co dalej. Dzięki za radę, jakby co to się odezwę do Ciebie :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, nic nie pomoże bo kod jest zapisany w I2C, także żadne mity o bezpiecznikach, zamrażarkach i inne nie pomogą, trzeba odczytać lub pójść do ASO, zadzwoń do faceta który Ci sprzedał żeby oddał Ci trochę kasy na rozkodowanie lub przysłał kod

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności