Skocz do zawartości

opel astra 1.7 disel 1992


Gość zbysek66

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam wszystkich, jestem tu nowy i mam problem z Oplem Astrą 1.7 diesel, rok 1992. Jest to zwykły oplowski silnik, który stracił moc i nie wchodzi na obroty. Pod górkę wyprzedzają mnie nawet rowerzyści. Gdy na luzie włączę sprzęgło obroty jak gdyby się podniosły. Może ktoś zna przyczynę tego stanu rzeczy. Proszę o mądre porady. T_T Czy nikt nie spotkał się z takimi objawami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz na wezyk podcisnienia biegnie od gornej czesci pompy wtryskowej do kolektora u mnie jest to z lewej strony ale to inny silnik sprawdz czy jest on szczelny na 100% bo malutka dziorka i zginie ci 50% mocy ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku,na początku lipca wybrałem się z dziećmi w swoje rodzinne strony.Jazda w korkach po Krakowie tak dała oplowi w kość że jak dojechałem do bramek autostrady A4 to woda się zagotowała i wyrzucało ją przez korek.Nie mogłem też wyłączyć silnika,pomimo wyciągnięcia kluczyka,musiałem go dusić na biegu.Nie było rady.pierwszy zjazd i powrót do domu.Pierwsze co zrobiłem to kupiłem koncentrat do chłodnic.Z elektrozaworem był pewien problem,bo to pompa Lucas,i tak jeździłem może z miesiąc zanim mi go dostarczono.Polecono mi wymienić filtr paliwa i powietrza i tak zrobiłem i zaczeła sie jazda,zgodnie ze wskazówkami zalałem filtr ropą ale,nie mogłem go odpalić przez lejek wlałem ropę do wężyka idącego na pompę to też nic nie dało,wykręciłem nowy elektrozawór i zaworek z odpowietrznikiem obok tam też wlał ropę dalej nic od tego kręcenia padł akumulator kupiłem nowy też padł w końcu zapaliłem go z kumplem na plaka,od tej pory pali be problemów czy zimny czy ciepły ale stracił moc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

mam problem z Oplem Astrą 1.7 diesel, rok 1992. Jest to zwykły oplowski silnik, który stracił moc i nie wchodzi na obroty. Pod górkę wyprzedzają mnie nawet rowerzyści.

to woda się zagotowała i wyrzucało ją przez korek

Mogła polecieć UPG, i tam bym szukał przyczyny po zagotowaniu wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci tylko zaraz po odpaleniu na biało(około3 minuty)W oleju nie stwierdziłem żadnego płynu(sprawdzałem na bagnecie)Płyn jest czysty nie pływają żadne oczka.dziś rano jak zapaliłem astrunie odczułem dziwne szarpanie podłogi jak gdyby ogromne masy powietrza szły ze zbiornika razem z paliwem(a może to tłumik)

póżniej to ustało.Już jestem głupi nie wiem co mam robić dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności