Skocz do zawartości

Siwy dym???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam Was! Posiadam Opla Zafirę 2.0 DI (DTL 82 KM) z 1999 r., rankiem lub długi postój na parkingu np. 12 h, jak odpalam samochód i dymi biały dym z rury wydechowej tylko przez jakieś dwie sekundy a po wszystko ok pracuje. Co to może być? Czy coś poważnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki, ale u mnie dymi tak mocna barwa koloru białego jakby palił gumę (oponę), nie wiem czy to powietrze w przewodzie paliwowym...? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam tak samo :-) i chmura pojawia się też jak autko postoi parę godzin i je odpalę http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif nasila się to przy niższych temperaturach a zmniejsza przy wyższych.

 

Jedyne co zaobserwowałem to to że na dobrym paliwie np z shella nie ma dymu :-( ale jak zatankuje na orlenie albo innych lipnych stacjach to dym sie pojawia :/ ja bym tu stawiał na lipne paliwo :/ (ewentualnie wtryski ale raczej nie)

 

Weź wyjeździj te paliwko i zatankuj na shellu to paliwko diesel extra i zobacz czy nadal jest - u mnie to pomaga. Jak zatankuje sobie v-power diesel z 15litrów i pojeżdżę na tym trochę to potem jak zaleję paliwko z jakiejś lipnej małej stacji to nie ma dymu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JOszi,praktycznie to samo chciałem napisać,ale podeprę się przykladem.Ktoś z rodziny kumpla jakims dieslem na pompowtryskach i innych dyskach lał ropę non stop na BP i już myślał nad remontem silnika,bo jak odpalał,to prawie jak ciuchcia.Po zmianie dostawcy ropy na..... (bez nazwisk) jak ręką odjął,a gosc sie zachwyca skad jest ta ropa,no i sie nie dowie,ale niech mu służy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć. To może być resztka wilgoci w katalizatorze. Zresztą każdy diesel jak nie jest zepsuty puszcza dymka na biało przy odpalaniu. Czasami ten dymek jest duży czasami mały a czasami gonie ma w ogóle i tak jak pisali koledzy zależy też od lanej ropki :roll: szkoda że u nas nie ma jeszcze takiej ropy jak jest na zachodzie :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!

mój też kopci na biało przy odpalaniu, bo dłuższym postoju. Silnik to 1.7 CDTI 100KM. Przebieg ok 26.000km, więc auto jak nowe. Niestety nie mam gwarancji, więc nie będę jechał do ASO :lol: nie znam się aż tak dobrze na mechanice, ale wydaje mi się, że to też wina paliwa. Autko tankowane jest na orlenie (jak się nie mylę, chyba firmowa, ale taka bardzo mała:), więc może coś kombinują), czasem na firmowym LOTOSie. Jak będę w pobliżu SHELL albo BP to tam zatankuję i sprawdzę czy wtedy dymi też.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Ostatnio tankowałem extra diesel na stacji Schell. Rankiem odpaliłem i prawie zero białego dymu :D Nareszcie. To wina lipnej stacji. Dzięki "Joszi" za radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności