Skocz do zawartości

Spręzyny Astra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Czy ktoś z forumowiczów miał taki objaw że około miesiąca od wymiany usiadła mu jedna sprężyna z przodu. Moje sprężyny kupowane były w InterCarsie nie wiem jakie bo kupował je mechanik które je wymieniał. Zastanawiam sie czy to jest możliwe, że tak szybko. Amorki (wkłady bilstein) mają niecały rok. Jak mierze odległość miedzy górnymi kielichami mocowania spręzyn to różnica jest 2,5 cm do 3 cm . Jak samochód stoi na prostej powierzchni to widac przechyl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jak u innych ale moja też jest lekko skoszona :) Jakos jak ją kupiłem to pare razy miałem wrażenie że prawa strona stoi odrobinke niżej ale nic nie sprawdzałem. W zeszłym tygodniu byłem ustawiać zbieżność i kąty i goscie załadowali do auta cieżarki i widze że coś wkoło niego chodzą i patrzą. Za chwile widze że jeden z nich idzie z metrówką i wtedy już wiedziałem że mi się nie wydawało i że rzeczywiście auto nie stoi równo - okazało sie po zmierzeniu, że po prawej stronie auto zarówno z przodu jak i z tyłu siedzi o centymetr niżej niż z lewej. Pytam się faceta czy to normalne zjawisko albo czy to o czymś świadczy ale powiedział że to w niczym nie przeszkadza i że spręzyny pewnie już nieco siadły.....Dziwne no ale nie bede szukał dziury w całym - oglądali auto pod spodem i składany z dwóch nie jest http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif , nie widzieli w tej centymetrowej różnicy nic złego więc olewam ten jeden centymetr i już :-) Szkoda mi siana na sprężyny i grzebanie bo utopie kasę a okarze sie ze za rok czy dwa auto pójdzie do sprzedania. Auto ma juz swoje lata więc nie bedę sie juz w nim doszukiwał na siłe wad i pora troche pojezdzić :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie puszczam kierownice jedzie prosto. Najśmieszniejsze ze zaraz po zalożeniu miałem idealnie prostą a wymieniałem dlatego że poprzednia właśnie była bardziej spłaszczona (wymieniałem oba więc pokazał mi znajomy mechanik obie).

 

[ Dodano: Pon Cze 25, 2007 21:00 ]

Zapomniałem powiedzieć, że kupiłem nowe opony 2 lata temu, jak kupowałem Asterke i opony nie są ząbkowane a trochę na tamtej sprężynie zrobiłem. Geometrię też robiłem i wiem że mam auto po strzale. Mam na granicy właśnie pochylenie kolumny McPersona ale dziwi mnie taka duża różnica. Byłem u tego mechanika, pooglądał i powiedział że sprężyną siadła. Ale po jednym miesiącu !.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z InterCarsie prawie wszedłem na drogę sądową.....a dokładniej za wadliwe gumy w zawieszeniu które od nich kupiłem i auto zamiast jednego pasa zajmowało dwa powyżej 100 kmh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ktoś wie czy sprężyny z astry f i g są kompatybilne ??

Z tego co mi wiadomo to nie, po co inaczej sprzedawaliby z rozróźnieniem na f i g? Tylko z powodu różnicy w cenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci pomoge, w sensie uspokoje....

Tez kupowalem w intercarsie sprezyny

4 sztuki wymienialem bo sprowadzone auto bylo za niskie dla mnie i to jeszcze w kombi

sprezyny byly firmy LESJOFORS - szwedzkie w zamknietych pudelkach

z przodu zaraz po wymianie tarly o siebie zwoje!:twisted:!:D!!

z tylu bylo OK

reklamowalem i zwrocili pieniadze

ponoc to nie pierwszy raz ze sprezynami tej firmy

byla jakas wadliwa seria

czekajac na zwrot pieniedzy kupilem JAMEX i od tej pory spokoj

na razie co prawda minelo dopiero5 miesiecy

ale jest OK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności