Skocz do zawartości

Glinka do lakieru.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wpisałem hasło w szukajce ale nic mi nie znalazła zatem podejrzewam że nikt tego tematu jeszcze nie poruszał. Szukałem również jakiegoś działu dotyczącego kosmetyki auta i również nic zatem temat zamieszczam tu.

 

Jedno proste hasło: Glinka do lakieru. Stosował z Was ktoś? Jak efekty? Czy faktycznie da rade usunąć smołę oraz te kropki po owadach czy drobnych kamykach z przedniego zderzaka?

 

Link z allegro jak to wygląda: http://allegro.pl/glinka-do-lakieru-clay-bar-200g-promocja-temachem-i1340334620.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najlepiej kup sobie glinkę Bilt Hamber. Pamiętaj, że są jej 2 wersje: twarda i miękka. Jako lubrykant wystarczy sama woda.

Nie wiem czy nie lepiej kupić Ci np. Decabit. Kosztuje do 15 zł i bez problemu usuwa smołę i asfalt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Właśnie nie wiem co mam kupić już do tej smoły i asfaltu. Uwierz mi, przetestowałem już mnóstwo spary'i, jakiś plaka, sonaxa, i wiele wiele innych. Każdy sobie radził ale niestety aby zeszło trzeba było ostro trzeć co czasem rysowało lakier. Chciałbym kupić coś co samo rozpuści smołę a moja praca będzie polegała jedynie na delikatnym przetarciu brudnego miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinką myślę, że zejdzie bez problemu. Zaproponowałem Decabit ze względu na niższy koszt. Na innym forum chłopaki używali 2 razy na jedną część i wszystko zeszło.

Ja kiedyś użyłem masła żeby przetestować. Schodziło wszystko dość ciężko, ale po asfalcie i smole nie ma śladu :lol:. Tylko, że musiałem plastikową packą trochę poszorować, ale trzeba uważać żeby nie porysować lakieru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Masło tez testowałem. Ze sprayami było podobnie, jak nie szorowałeś to nie zeszło. To jeśli ja mam kupować spray za kilkadziesiąt złotych to wolę wziąć na szmatkę trochę ropy i efekt ten sam, też jak się szoruje to schodzi i to lepiej niż co to po niektórych sprayach i koszt o ile niższy tylko sęk w tym że ja chcę uniknąć tego szorowania bo to niszczy lakier.Smoła przeważnie osadza mi się na przednich drzwiach tu bliżej koła oraz na przednim błotniku przy kole to teraz weź parę razy w roku trzyj ten lakier aby zetrzeć smołę to po 2 latach lakieru nie będziesz miał bo go wytrzesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tam też taki wątek :lol:.

Chyba admin nie będzie miał nic przeciwko jeśli wrzucę linka bo może i innym się przyda.

A opisanych tam jest kilka preparatów.

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1638&postdays=0&postorder=asc&highlight=decabit&start=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności