Skocz do zawartości

Tarcie po prawej stronie z tyłu - przy hamowaniu


Gość kapitanbomba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitanbomba

Witam.

Napisze jeszcze raz nt przypadlosci mojej astry, skladajac do kupy wszystkie poprzednie posty.

Jak hamuje noznym, slysze tarcie z tylu po prawej stronie.

Z tylu mam bebny.

Bylem u mechanika - rozkrecil bebny, szczeki sa cale z okladzinami, beben tez jest gladki, nie wytarty. Nawet sam sprawdzilem, dla pewnosci. Wymienil mi tylko cylinderek - bo juz sie zuzyl. Mechanik jeszcze dodatkowo powycieral szczeki i beben, i pisknal tam cos - pewno jakie wd 40 czy jaki inny specyfik. Malo istotne.

No i kurcze teraz dalej jest do samo, a nawet to tarcie slysze juz wczesniej - chocby przy ostrzejszym hamowaniu np przy 60km/h (kiedys bylo tylko przy hamowaniu do zera na niskiej predkosci). Dodam, ze zadne kontrolki mi sie nie pala, z absem tez jest chyba wszystko w porzadku.

Co byscie z tym fantem zrobili? Jechac do innego mechanika? Pomyslow niestety brak :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu sie pali kontrolka od recznego przy hamowaniu

Sprawdź płyn w zbiorniczku :-) Kontrolka się pali w 2 przypadkach:

1. zaciągnięty hamulec ręczny

2. za mało płynu w układzie hamulca i sprzęgła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Pewnie masz racje - nigdy tego nie robilem, a samochod mam juz 2 lata - zrobione 25tys km.

Zbiorniczek pewno odnajde :(

Napisz tylko, czy wymiane/dolewke plynu robi sie tak jak dolewke oleju, czy moze trzeba odpowietrzac przy tym hamulce, pompowac, etc... Ja nie mam pojecia

Dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek znajduje się po prawej stronie (stojąc nad otwartą maską i patrząc w kierunku tyłu auta mniej więcej pod wycieraczką szyby kierowcy)

Płyn dolewa się tak jak olej do max. które jest na zbiorniczku ale nawiasem mówiąc co 2 lata powinno się płyn wymieniać (ze względu na higroskopijność czyli wchłanianie wilgoci i wiązanie się płynu z wodą) a wtedy na wizycie u mechanika nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Dzieki za informacje.

dzwonilem zreszta teraz do mojego mechanika - mowil, ze przy wymianie cylinderka i odpowietrzeniu hamulcow deko tego plynu ulecialo - i lampka moze sie palic.

Plyn dot4 mam wlac.

A powiedz mi jeszcze, w nawiazaniu do innej czesci mojego wpisu - co moze mi tam po lewo szorowac przy mocniejszym hamowaniu do zera - szczeki sa okej, beben tez gladki od srodka, ten cylinderek wymieniony...Pytam, bo na to nawet mechanik nie ma zadnego pomyslu. No i niby wszystko gra, a hamulec dalej szoruje :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyn dot4 mam wlac.

Tak.

co moze mi tam po lewo szorowac przy mocniejszym hamowaniu do zera - szczeki sa okej, beben tez gladki od srodka, ten cylinderek wymieniony.

Powiem szczerze że nie wiem dlatego na to pytanie nie odpowiedziałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

No wlasnie najlepsze jest to, ze nikt tego nie wie :(

Nie wiem, moze kiedys przy okazji do innego mechanika jeszcze podjade z ciekawosci, moze bedzie mial jakis pomysl

Dzieki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Witam.

Napisze jeszcze raz nt przypadlosci mojej astry, skladajac do kupy wszystkie poprzednie posty.

Jak hamuje noznym, slysze tarcie z tylu po prawej stronie.

Z tylu mam bebny.

Bylem u mechanika - rozkrecil bebny, szczeki sa cale z okladzinami, beben tez jest gladki, nie wytarty. Nawet sam sprawdzilem, dla pewnosci. Wymienil mi tylko cylinderek - bo juz sie zuzyl. Mechanik jeszcze dodatkowo powycieral szczeki i beben, i pisknal tam cos - pewno jakie wd 40 czy jaki inny specyfik. Malo istotne.

No i kurcze teraz dalej jest do samo, a nawet to tarcie slysze juz wczesniej - chocby przy ostrzejszym hamowaniu np przy 60km/h (kiedys bylo tylko przy hamowaniu do zera na niskiej predkosci). Dodam, ze zadne kontrolki mi sie nie pala, z absem tez jest chyba wszystko w porzadku.

Co byscie z tym fantem zrobili? Jechac do innego mechanika? Pomyslow niestety brak :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności