Skocz do zawartości

obroty na biegu jałowym


Gość pawelciu79

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelciu79

Jakie macie obroty na biegu jałowym? chodzi mi o Astrę H 1,7 CDTI 101 KM, autko z 2005 roku, napiszcie coś więcej o tym aucie chciałbym się dowiedzieć o jego bolączkach i poznać Wasze doświadczenia i na co powinienem zwrócić szczególną uwagą, mam przejechane 84 tyś km, jestem 2 właścicielem, pierwsza rejestracja była w grudniu 2005, ale przez rok i trochę stała w komisie i nie wiem czy to dobrze :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

ale przez rok i trochę stała w komisie i nie wiem czy to dobrze

albo była droga albo felerna;-(

 

Co do obrotów to są one ustawialne TECHem i wynoszą ok 800 obr/min - ciepły silnik.

Zaraz po uruchomieniu silnika - szczególnie teraz - możesz mieć przez chwilę nawet 1100 obr.

 

Szczególną uwagę zwróć na to by jak najszybciej wymienić rozrząd. Robi się to zaraz po kupnie samochodu - chyba, że na 100% wiesz kiedy rozrząd był wymieniany (nie wierz w zapewnienia sprzedawcy :roll: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelciu79

pasek był zmieniany po 60 tyś km, a autko stało tyle w komisie bo firma która je wzięła z leasing, przestała płacić raty i auto jest z windykacji, książka serwisowa jest właśnie mniej więcej do tego okresu, i po przejechaniu tych 60 tyś auto miało pełny przegląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Poproś jakiegoś mechanika niech rzuci okiem na ten pasek rozrządu. Koszt niewielki ale będziesz miał pewność, że nic nie było kombinowane z tymi przeglądami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co prawda rozmawiacie tytuł wątku pasuje do mojego problemu.

 

już wiem, ze skoki obrotów na lekko ponad 1000 po uruchomieniu silnika to prawidłowy objaw.

Jednak dzisiaj zauważyłem, że już na ciepłym silniku jak stoję na biegu jałowym to czasem obroty lekko falują. Bywa, że 800 - 1000, czasme tlyko minimalnie drgnie wskazówka, a czasami jest ok.

W Boshu chcą 300zł za jak to okreslili "Pełną diagnostykę diesla". Myslicie, ze warto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Obroty nie powinny falować.

Pierwsze skojarzenie - słaba kompresja.

Na początek podjedź do mechanika niech posłucha tego silnika - na pewno taniej wyjdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną zależność, ale jeszcze nie jestem jej na 100 procent pewien, bo czas obserwacji był zbyt krótki. Mam problem z czujnikiem ABS lewym, przednim. W związku z tym czasem na postoju wskazówka prędkościomierza sobie skoczy na 20, 30, 40 km i zaraz po niej, prawie jednocześnie, lekko podnoszą się obroty..tak to wygląda...moim zdaniem trochę dziwnie..

Z paleniem ani mocą (poza wspominanym checkiem) nie mam problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

To teraz wszystko jasne! - nie można było tak od razu? :oops:

 

Komputer silnika gdy stwierdzi zatrzymanie samochodu - czujnik w lewym kole - obniża obroty silnika. Gdy wskazania czujnika pływają, pływają w związku z tym także obroty.

 

Popatrz dokładnie, czy nie masz gdzieś przetartego tego przewodu z w/w czujnika. Obejrzyj również stan wtyczki - jeśli jest zaśniedziała to przeczyść.

 

Wymiana czujnika będzie kosztowna bo wymienia się z cała piastą - koszt ok 400 zł + robocizna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności