Skocz do zawartości

Ciężko odpala rano Vectra 2.2 DTI


Gość michal20

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie moj problem z moja viki .... Jest od dawna ale jestem juz tak :) zly ze w koncu musze sie z nim uporac. Zmienialem przelewy zmienialem swiece zmienialem filtry powiem wiecej mam na przewodzie pod maska gruszke nie pomoglo, mam teraz poza gruszka elektryczna dodatkowa pompke z wlacznikiem w srodku wlaczam przed odpaeniem nie pomoglo. dalej musze krecic i jak juz zaczyna zalapywac zaczyna zapalac jak cignik jak by co chwile kolejny cylinder lapal. Dodam ze w zeszlym roku bylo to samo ale mialem takiego pecha ze zonka kochana walnela w kamien olej wylecial i silnik sie zatarl :) wymienilem i objawy na drugim silniku sa te same. Rano nie chce odpalac im wiekszy mroz tym gorzej a kiedy juz zapali wciagyu dnia nie ma problemu z odpalaniem, wiec :):hyhy::) teraz bardzo prosze o Wasze uwagi rady podpwoiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

klopoty z odpalaniem - 90% winne przelewy + podkładki pod wtryskami czy to 2.0 czy 2.2, NIestety aby je wymienić trzeba sąciągnąć wałek rozrządu. Koledze 2.0 nie paliło w ogole, postało 4-5 godzin i na plaka. Wymiana tychuszczelek i przelewów - auto pali od strzała mimo 2 tyg stania. Jezeli po takiej wymianie auto dalej nie daje rady odpalic (gdy cały układ jest szczęlny) to niestety pompa wtryskowa się kończy mechanicznie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie moj problem z moja viki .... Jest od dawna ale jestem juz tak :beer: zly ze w koncu musze sie z nim uporac. Zmienialem przelewy zmienialem swiece zmienialem filtry powiem wiecej mam na przewodzie pod maska gruszke nie pomoglo, mam teraz poza gruszka elektryczna dodatkowa pompke z wlacznikiem w srodku wlaczam przed odpaeniem nie pomoglo. dalej musze krecic i jak juz zaczyna zalapywac zaczyna zapalac jak cignik jak by co chwile kolejny cylinder lapal. Dodam ze w zeszlym roku bylo to samo ale mialem takiego pecha ze zonka kochana walnela w kamien olej wylecial i silnik sie zatarl :beer: wymienilem i objawy na drugim silniku sa te same. Rano nie chce odpalac im wiekszy mroz tym gorzej a kiedy juz zapali wciagyu dnia nie ma problemu z odpalaniem, wiec :beer::beer::beer: teraz bardzo prosze o Wasze uwagi rady podpwoiedzi

miałem podobne objawy-przycinał sie EGR u mnie elektroniczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności