Skocz do zawartości

wymiana akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy są jakieś zalecenia czym trzeba się kierować przy zmianie akumulatora? Akumulator w mojej signumce ma już 4 lata i ciężko jej się rusza w te mrozy. Chciałem zmienić, ale nigdzie nie znalazłem takiego samego. Nie udało mi się znaleźć wymiarów aktualnej skrzynki, odczytałem tylko, że akumulator ma 12V, 70Ah i 450A.

 

W książeczce napraw znalazłem także informacje, że signum ma kodowane radio. Mój poprzedni samochód też miał mieć taką blokadę, ale jakoś nigdy ona nie działała :piwo: Stąd moje pytanie - czy jak poprzednio mechanik wymieniał mi świece żarowe lub koło dwumasowe, to musiał odłączyć akumulator? Jeśli tak, to pewnie ten cały kod do radia nie będzie mi potrzebny, bo nie znam go, a po wcześniejszych wymianach radio działa nadal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić, ale nigdzie nie znalazłem takiego samego

idziesz np do intercarsu

mowisz jakie auto

tam dobiora wedlug katalogu

czy to takie trudne :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podlaczam sie do pytania (sklepow typu intercars niestety nie ma w wiekszosci polskich miast!). Na allegro znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/item1380962278.html

 

Pytanie czy bedzie on odpowiedni do Signum 2.2DTI, model 2003r oraz czy oprocz kodu do radia moge spodziewac sie innych rewelacji ze strony elektroniki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bedzie on odpowiedni do Signum 2.2DTI, model 2003r oraz czy oprocz kodu do radia moge spodziewac sie innych rewelacji ze strony elektroniki?

A jaki masz teraz ?

Ja po wymianie nie miałem żadnych problemów z radiem ( CD70 Navi ), nie musiałem wbijać kodów. Jedynie skasował się przebieg w komp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pewnie org. od nowosci GM 70AH i prad rozruchowy 680A. Niestety jak postoi pare dni to zeby ruszyc musze go podladowywac, nie odlaczam wtedy akumulatora, tylko laduje prostownikiem z podlaczonym akum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najlepiej kup ciut większy. Ja taki kupiłem ( 74 Ah, był 70 Ah ) i jestem bardzo zadowolony. Bezproblemowe palenie w mrozy do -11 ( na razie większych u mnie nie było ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie warto zastosowac jakis system podtrzymania napiecia, aby nie rozkodowal mi sie ESP, szyby, radio i cos o czym nie wiem jeszcze? Czy moge podlaczyc prostownik do klem, wyjac akumulator, wlozyc nowy, odlaczyc prostownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ciut większy

najlepiej kupić taki jak zaleca KATALOG do danego modelu z danym silnikiem, zakup większego to ryzyko utraty gwarancji akumulatora .

 

sklepow typu intercars niestety nie ma w wiekszosci polskich miast

powiedz mi w jakim mieście mieszkasz a w 10 minut przy użyciu google i mózgu pokażę CI sklep motoryzacyjny w okolicy .

 

Na allegro

na allegro nie kupujcie akumulatorów ,

 

czy oprocz kodu do radia moge spodziewac sie innych rewelacji ze strony elektroniki?

wyzerują CI się przebiegi (oprócz całkowitego), spalania, zegarki...

 

Czy moge podlaczyc prostownik do klem, wyjac akumulator, wlozyc nowy, odlaczyc prostownik?

tak

 

 

P.S. odpowiedzi na wszystkie wasze pytania padły już milion razy na tym forum wystarczy poszukać drogie leniwce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli katalog? - instrukcja obslugi?

 

Przywolywany akumulator z allegro jest z 36 tygodnia 2010 z 3 letnia gwaracja.

 

Szukalem, szukalem, jedni pisza jak ty ze nic sie nie stanie, inni pisza o szybach, ESP itd.

Fakt widzialem wczoraj jak do astry II z 2004r wstawiony zostal akumulator z poloneza i rzeczywiscie nic sie nie stalo oprocz "zegarkow", ale to astra a nie bardziej skomplikowane i nafaszerowane elektronika signum. Moze waro by w koncu ostatecznie wyjasnic co sie "resetuje" po wyjeciu akum. Co z kwestia kolejnosci odlaczania i podlaczania klem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności