Skocz do zawartości

CZUJNIK TEMPERATURY ZEWNĘTRZNEJ


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich i proszę o poradę. Komputer nie pokazuje temp. zewnetrznej. Czy ktoś wie gdzie się znajduje ten czujnik i czy ma to coś wspólnego z prawidłowym działaniem klimatronicu, bo u mnie chyba trochę rozregulowany (chyba za mocno grzeje niż nastawiona temp). Omega C 2.0. Czy miał ktoś podobne problemy? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W zderzaku po lewej stronie - od strony kierowcy.

Wydaje mi się, że wewnątrz samochodu jest drugi termometr. Takie rozwiązanie jest tansze i prostsze.

Wydaje mi się, że czeka Cię dobicie klimy i sprawdzenie jej szczelności.

 

Mnie niestety też.. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o czujnik to sprawdź wcześniej czy wszystko tam styka, bo może nie będzie potrzeba wymiana.

W razie czego koszt czujnika to ok. 20pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za podpowiedź, znalazłem, jest uszkodzony mechanicznie - pęknięty. Czy może ktoś wie, czy jego działanie ma coś wspólnego z prawidłowym działaniem klimatroniku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W sumie klimatronic ma swoje czujniki temperatury w kabinie na środkowych słupkach przy dachu i dodatkowo czujnik nasłonecznienia na srodku deski rozdzielczej tuż przy szybie (taki grzybek). Więc czy czujnik temp zewnetrznej ma jakieś znaczenie... to mnie się do konca nie wydaje... chociaż może i ma, cobyś w upał nie przesadzil z chłodzeniem i sie po prostu nie przeziębił. Bo jak na dworze jest powiedzmy 30*C a Ty nastawisz na 18*C, to może być ciekawe zjawisko po wyjściu z takiego auta... No i własnie wiedział ile jest na zawnątrz, to chyba tyle ma współnego. :wesoly:

Ale czy w związku z tym zauważyłeś, że klima dziwnie się zachowuje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W sumie klimatronic ma swoje czujniki temperatury w kabinie na środkowych słupkach przy dachu i dodatkowo czujnik nasłonecznienia na srodku deski rozdzielczej tuż przy szybie (taki grzybek). Więc czy czujnik temp zewnetrznej ma jakieś znaczenie... to mnie się do konca nie wydaje... chociaż może i ma, cobyś w upał nie przesadzil z chłodzeniem i sie po prostu nie przeziębił. Bo jak na dworze jest powiedzmy 30*C a Ty nastawisz na 18*C, to może być ciekawe zjawisko po wyjściu z takiego auta... No i własnie wiedział ile jest na zawnątrz, to chyba tyle ma współnego. :?:

Ale czy w związku z tym zauważyłeś, że klima dziwnie się zachowuje??

 

No chyba nie ma, bo jak dasz na LO to chłodzi maksymalnie przy najwyższych obrotach dmuchawy - bez względu na temperaturę w samochodzie i na zewnątrz.

 

BTW. Przy różnicy 30C na zewnątrz a 18C w samochodzie to przy częstym wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu silne przeziębienie murowane :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

U mnie jest 4 stopnie na zewnątrz, czujnik temp. zewnętrznej uszkodzony mechanicznie, a jak klime dam na lo to wprawdzie leci chłodne ale przy tej temp to nie musi być chłodzone. Chodzi mi o to że, klima chyba za mocno grzeje niż pokazuje temperature.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm, a może to tylko wrażenie?

Chodzi o to, że ogrzewanie - nagrzewnica słabiej grzeje jak na dworze jest np. -10*C a mocniej bedzie grzała, gdy na zewnątrz jest na +. To takie subiektywne odczucie też daje...

Zresztą, czujnik grosze kosztuje, jak ktoś napisal wyżej. Kupić-wymienić-ocenić przydatność dla klimatronica. No i wnioski zapodać celem zakonczenia tematu :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czyjnik temp. zewn. i ogrzewanie wnętrza wróciło do normy - nie przegrzewa jak to wcześniej czynił. Czy ktoś wie, jak wymusić działanie klimy przy 4 stopniach na zewnątrz aby sprawdzić czy działa, czy wystarczy przekręcić na lo, cze jest w ogóle możliwe włączenie klimy w klimatroniku przy temp ok. 0. Jak to sprawdzić. Chcę być pewien, że nie działa zanim pojadę ją napełnić. Dzięki wszystkim za porady, bardzo się przydały. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na LO.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że żeby sprawdzić czy dobra jest klima, należy umieścić przed wylotem powietrza termometr i sprawdzić jaka jest temperatura. Nie powinna przekraczać 10 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności