Skocz do zawartości

Tarcie przy hamowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marglcia

Panowie wybaczcie kobiecie jeśli temat już był ale... od miesiąca mam Opla Astre G 1.4 2004 - więc nie mam żadnych doswiadczeń z tym samochodem http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/newblush.gif Od kilku dni słyszę tarcie po prawej stronie podczas hamowania - żadna kontrolka się nie świeci... po przejechaniu kilkunastu km i rozgrzaniu autka nie słyszę już tego tarcia... czy to może wpływ mrozów (niestety astra nie jest garażowana) czy może powinnam odwiedzić mechanika? Proszę pomóżcie babie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Od kilku dni słyszę tarcie po prawej stronie podczas hamowania - żadna kontrolka się nie świeci... po przejechaniu kilkunastu km i rozgrzaniu autka nie słyszę już tego tarcia... czy to może wpływ mrozów (niestety astra nie jest garażowana) czy może powinnam odwiedzić mechanika? Proszę pomóżcie babie

Jak nie ma kto Ci zobaczyć to podjedź do mechanika, prawdopodobnie ręczny słabo odbija.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacusslavus

to moze byc reczny, moze ustac po spadku temp. na postoju na przyszlosc, zima, nie zaciagaj recznego tylko wlaczaj wsteczny. raczej nic powaznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marglcia

zwykle mało używam ręcznego, ale raz na mrozie musiałam i pewnie to jest powód :( dziś rano ok. 5-tej słyszałam tarcie, ale już po paru km - nie.... jak wracałam z pracy w południe - w ogóle... Pojechałam do mechanika - ten stwierdził, że skoro nic teraz nie słychać to on musiałaby zrobić profilaktyczny przegląd tylnich hamulców - czyli wszystko rozbebeszyć... i .. nie wiadomo czy coś znajdzie.. a, że jak ręczny to może jakieś kropelki na przewodach...?! zrezygnowałam... ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

zwykle mało używam ręcznego, ale raz na mrozie musiałam i pewnie to jest powód

To jest właśnie przyczyną późniejszych kłopotów z hamulcem ręcznym, jest po to w samochodzie aby go używać a jak są duże mrozy wtedy zrezygnować z używania go.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak to tarcie nie dawało mi spokoju.. lubie jak wszystko jest ok :beer: więc pojechałam do mechanika żeby zrobił przegląd - hamulce bębny ok... wymienił linki od ręcznego - były już podniszczone i zbierała się na koncówkach woda? nie wiem dokładnie bo jak na babe przystało nie znam się - ale tarcia już nie ma ;-) Dziękuję za pomoc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności