Skocz do zawartości

ABS+TC nie działa predkosciomierz omega b 2.5v6 98r


Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekpg

witam,swego czasu

okolo rok temu padl mi czujnik absu lewy przód,ale jezdzilem,bez predkosciomierza i absu.wiec teraz przed zima kupilem czujnik no i wielkie zdziwienie: dalej nic nie dziala.komp przestal laczyc sie z abs( przez cdif/2),sprawdzilem wszystkie kable bezp,czujniki,+,-,wszystko ok ale ostatnio predkosciomierz zadzialal przez 6 km przy temp -20,abs+tc nie dzialal.prosze o jakies podpowiedzi,moze sa jakies ukryte przekazniki lub cos podobnego o których nie wiem.komp benz wywala blad czujnika predkosci pojazdu. oma 2.5v6 98r abs+tc (chyba wersja 5.1)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal20

sprawdź sterownik ABS bo to przez niego podaje prędkość, ja byłem z Vectrą teraz na komputerze i okazało się że elktrozawory podają złe wartośći prędkości i też mi ABS nie działa odłączyłem go całkiem i jeżdzę bez wskazania prędkośći ale mi dodatkowo czasami blokowało pedał hamulca i nie miałem hebli, jeśli wyjmiesz sam sterownik możesz jezdzić. Mi mechanik sprawdził to podczas krótkiej przejażdzki z podłączonym komputerem. Mi poprostu sterownik sam zwariował i trzeba go trochę polutować na nowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal20

naprawdę nie pamiętam jakie kody, ale wiem że wartości na kołach oprócz prawie lewego przedniego były błędne. jechaliśmy 50km/h a tylne lewe pokazywało 180km/h w przednim lewym była różnica 2km/h czyli prawie pokazywało dobrze. kody zostały wykasowane ale kontrolka ABS nie zgasła więc i tak sterownik do wymiany bądź naprawy, ja daję do naprawy niby był on nie rozbieralny ale jednak jest tylko trzeba być bardzo ostrożnym przy rozbieraniu:) koszt od 100 do 150 zł tylko proponuje znleźć dobrego elektryka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość strogonoff

Ja w swojej mam problem z ABS i TC + niedziałającym prędkościomierzem taki że wszyscy mechanicy rozkładają ręce.Otóż po zakupie w mojej Omedze cały czas się świeciła kontrolka ABS,nie działał licznik i prędkościomierz.Pojechałem na kompa i pokazało mi, że nie można połączyć się z pompą ABS.Wymieniłem sterownik z pompy i kontrolka ABS zgasła,ABS działa...ale licznik i prędkościomierz jak nie działał tak dalej nie działa.Mechanik podłączył pod kompa Omegę i ruszyliśmy w drogę sprawdzić czy czujniki ABS na poszczególnych kołach pracują i jak się okazało przy prędkości ok.40 km/h na godz. wszystkie pokazują prędkość 2 km/h, przy 60 km/h wszystkie pokazują 4 km/h..itd.Dodam, że zasięg możliwy do przejechania na zbiorniku który pokazuje się na MID jest zgodny ponieważ gdy zostaje ostanie 40 km odlicza on po 1 kilometrze i zgadza się z przejechanym dystansem. Błędów oczywiście moja klucha żadnych nie pokazuje.Zastanawiam się czy podłączenie pod Opel Scanner mogłoby coś lepiej pokazać niż zwykły Box..O co w tym wszystkim chodzi i jak spowodować, żeby licznik ruszył?Dodam, że wymiana czujników ABS też nic nie dała bo prędkości są pokazywane identyczne.A do tego po wymianie sterownika po tygodniu kontrolka ABS ponownie się zapaliła-różnica teraz jest taka że wcześniej przy odpaleniu samochodu od razu się kontrolka zapalała a teraz dopiero po ruszeniu:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności