Skocz do zawartości

Awaria świateł przód.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalB.76

Witam.

Mam następujący problem.Opel Vectra C 2004 r 2.0 DTI.Podczas jazdy zapaliła się żółta żarówka.Po wyjściu z auta stwierdziłem ,że nie ma prawego światła mijania.Myślałem ,że jak zawsze zmienię żarówkę i po sprawie.Jednak jadąc dalej zorientowałem się ,żę lewy kierunkowskaz bardzo szybko miga.Ponadto po dojechaniu do domu stwierdziłem,że działa tylko prawa postojówka lewa nie i lewe światło długie prawe nie.Reasumując gdy świeci lewe światło postojowe to prawe nie,prawe drogowe to lewe nie ,długie tak samo.Tylne światła są w porządku.Żarówki w porządku,bezpieczniki też co to k... jest.Mogłem jedynie stwierdzić ,że na oprawkach gdzie nie ma świateł nie ma napięcia ,sprawdzałem miernikiem.Myślę,że to jakaś grubsza sprawa.Aha z tego co wyczytałem to bezpiecznik od reflektorów z przodu jest w skrzynce pod maską( F8-10 A).Gdy go wyciągnołem światła nie zgasły zachowywały się tak samo jak opisałem.Dlaczego.Poza tym czy są jakieś przekaźniki do świateł w tym modelu.Z mechaniką sobie radzę,niestety elektryk ze mnie kiepski.Proszę o pomoc i o ewentualne sugestie co powinienem zrobić.Z góry dziękuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ponadto po dojechaniu do domu stwierdziłem,że działa tylko prawa postojówka lewa nie

Reasumując gdy świeci lewe światło postojowe to prawe nie

Chwileczkę to z opisu wynika że raz świeci lewa postojówka a drugim razem na odwrót czy czegoś nie zrozumiałem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalB.76

Nie.Możę żle się wyraziłem.Strona po której żarówki się nie świecą nie zmienia się.Chodziło mi tylko o to,że świeci tylko jedna żarówka od każdego rodzaju światła.

Czyli świeci prawa postojówka,lewa nie.

świeci lewe mijania prawe nie

świeci prawe długie lewe nie.

Prawymigacz przód działa prawidłowo.

Lewy kierunkowskaz w leflektorze nie świeci,z boku na błotniku miga ,ale bardzo szybko.

Tył bez zarzutu łącznie ze stopem i wstecznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Lewy kierunkowskaz w leflektorze nie świeci,z boku na błotniku miga ,ale bardzo szybko.

Z kierunkiem to normalne jak jedna żarówka nie świeci to ta strona szybciej miga.

Trochę dziwny przypadek a jeszcze zobacz jak z silniczkiem korektora ustawiania świateł bo on jest zarządzany przez sterownik, wedle tego co piszesz to jedna strona nie powinna działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalB.76

I tu niespodzianka silniczki po obydwu stronach działają.Wiem tylko tyle ,że tam gdzie nie świecą żarówki nie dochodzi napięcie na mierniku jest 0V.Masy są bo sprawdzałem.To naprawdę ciężki przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Wiem tylko tyle ,że tam gdzie nie świecą żarówki nie dochodzi napięcie na mierniku jest 0V.Masy są bo sprawdzałem.To naprawdę ciężki przypadek

Sprawdź może główny włącznik świateł czy styki są niepodpalone.Nie chcę tu nic sugerować ale za przednie lampy jest osobny sterownik i za tylne osobny i czy czasem on nie szwankuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalB.76

Przełącznik jest w porządku przełożyliśmy z kumplem do jego opla i działa bez zarzutu.Czy możesz napisać gdzie są te sterowniki do świateł i w którym miejscu się znajdują.Byłem z nim u trzech gości ,którzy twierdzą,że są elektronikami i wszyscy rozkładają ręce.Badali opel techem wykryli jedynie błąd zaworu egr.Najgorsze ,że w Ostrowcu nie ma serwisu opla,ba większośc mechaniorów to wodolejcy,a tu chodzi o to ,żeby to gówno naprawić.Już wydałem prawie 200zł na diagnozowanie i jestem w punkcie wyjścia.Może ktoś wie gdzie jest dobry elektronik w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Czy możesz napisać gdzie są te sterowniki do świateł i w którym miejscu się znajdują.

wiem tylko tyle że sterownik ma symbol A1_X125, znajduje się w przedziale silnika,moduł elektroniczny. Poszedł bym tropem skrzynki przekaźników w przedziale silnika która znajduje się po lewej stronie (obok akumulatora) bo tam przekaźniki mają podobny symbol np. K2_X125, złącza wtykowe do tego sterownika mają symbol:

X20-nadwozie i przegroda silnika.

XE2-nadwozie (część przednia) i centrala elektryczna przedziału silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalB.76

Dziś zdobyłem książkę z serii sam naprawiam w języku polskim.Jest fragment schematu i rzeczywiście tak jak napisałęś przód sterowany jest poprzez A1_X125.Są również rysunki pokazujące rozmieszczenie poszczególnych przekaźników i sterowników.Jednak ten nie jest nigdzie uwzględniony na żadnych rysunkach ani w żadnym opisie.Przecież mnie szlag trafi.Możliwe ,że jest na płytce ze sterowaniem silnika?,jeżeli tak to ten samochód to porażka.Nie moge go nigdzie zlokalizować ,a rozebrałem prawie wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

jeżeli tak to ten samochód to porażka.Nie moge go nigdzie zlokalizować ,a rozebrałem prawie wszystko.

No niestety ale pisałem że poszedł bym tropem tej skrzynki przekaźników a co do zlokalizowania sterownika to firmy dążą do tego aby użytkownik auta korzystał z serwisu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności