Skocz do zawartości

[1.5 TD] pytanie odnośnie akumulatora


Gość kondes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie corsa B 1.5TD czy taki akumulator 77ah 760a 12V będzie odpowiedni? Posiadając 60ah 610a 12V mam straszne problemy z odpalaniem chociażby nawet leciutko poniżej zera. Oba modele to CENTRA z tym 77 to futura a 60 to standard. Z góry dzięki za pomoc.

PS

użyłem opcji szukaj, jednak nic nie znalazłem konkretnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

problemy z odpalaniem to nie koniecznie problem z aku a zakup większego nie rozwiąże problemu, kup taki jaki jest zalecany, sprawdzą Ci to ludzie w motoryzacyjnym (są od tego katalogi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Ja proponuję kupić o 10% mocniejszy od zalecanego. Zawsze większy lepszy, różnicy w cenie zbytniej nie ma a alternator da radę go doładować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie koniencznie może to być spowodowane aku, jednakże sprawdził mi to jeden mechanik i nie stwierdził by alternator padł czy szczotki nie domagały. Ten aku który mam po prostu sam z siebie rozładowuję się tak o. Dostaje leciutko ponizej zera np.-1 i już ma problem. Stąd moję domysły i ten gość co to sprawdzał mówił, że to na 99% jest aku. Ten jeden procent nie wiem właściwie skąd się wziął :( Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam 65ah i nie mam roblemów z odpalaniem (odpukać) 77 no bez przesad włóż 60/65ah i bedzie dobrze z resztą stracisz gwarancję na akumulator jak nie będzie dopasowany do modelu auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś może pobierać na lewo prąd. Najpierw naley to wykluczyć. Jak długo masz ten akumulator? Jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach dieslem w taką pogodę, to normalne że są problemy. Niektórzy twierdzą, żę aku w zimę potrzbuje tyle do rozruchu diesla, by się doładował należy przejechać przynajmniej kilkanaście km. Jeżeli to wszystko wykluczysz i stwierdzisz, że to akumulator to trochę za dużo. MAks 74 ah i prąd rozruchowy 750, i to nawet za duży - mam w mojej astrze 2.0 dti i pali jak złoto, większy zdecydowanie niepotrzebny, bo może go nie dać rady doładować.

Miałem problem, że nie chciał rano za bardzo kręcić, wymieniłem akumulator na varta silver dynamic - całkowicie inna kultura odpalania. Gościu w akumulatorowni powiedział, że jeżeli dobry to tylko varta, 74 dostaniesz za 350 - 400 tylko poszukaj. Dziś widziałem w norauto taki sam za 550. Jeszcze jedno opisz jak wygląda problem z odpalaniem co się dzieje? a i żadna futura, ludzie chwalą, ale, gdy byłem w akumulatorowni gościu powiedział, panie jak pan chcesz weź pan future, ale to nie jest dobry akumulator, obok była kupka prawie nowych gwarancyjnych do wymiany. Jak chcesz wydać niewiele kup jakiś standardowy, jak chcesz wiecej to 50 złotych wyżej od futury jest varta silver na bazie srebra i wapna. Mam ten akumulator i muszę powiedzieć, że w porównaniu do mojej wymienionej centry to bajka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie mam aku. 60 Ah z rozruchem 660 i nie mam problemu z odpaleniem. A to, że gostek od akumulatorów powiedział Ci, że tamten jest walnięty na 99% to nic nie znaczy, bo jak pojedziesz do gostka od rozruszników to też Ci powie, że rozrusznik jest uwalony - a on taki właśnie ma na warsztacie itd. Po prostu trzeba poszukać opinii o okolicznych autoelektrykach i jechać nie do znajomego tylko do dobrego elektryka, który zdiagnozuje usterkę i ją naprawi. Raz ale za to porządnie.

 

Ogólnie kolega wyżej dobrze napisał o lewym poborze prądu. Dobrze byłoby to sprawdzić. Czasami jest tak, że prąd pobiera radio albo np. alarm. Ale może to być też rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności