Skocz do zawartości

Kłopoty z ogrzewaniem


Gość ella

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy w maju kupowałam corsę B (1.4; 98 rocznik, LPG) to ogrzewanie grzało bardzo mocno, jak przyszła zima to osłabło, zamarzają mi szyby wewnątrz (samochód nie jest garażowany) i dopiero po kilku minutach jazdy - to jakieś 3 km - mogę wytrzeć szybę i coś widzę. Czy ogrzewanie się zepsuło czy to po prostu tak jest? Bardzo mnie to wkurza bo dobre ogrzewanie to był dla mnie jeden z priorytetów ;];]:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest temperatura silnika i jak szybko ją osiąga?

Jeśli poniżej 90*C i nagrzewa się długo to byc może masz uszkodzony termostat.

 

Co do parowania to kiedy wymieniałeś filtr kabinowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest temperatura silnika i jak szybko ją osiąga?

Jeśli poniżej 90*C i nagrzewa się długo to byc może masz uszkodzony termostat.

 

Co do parowania to kiedy wymieniałeś filtr kabinowy?

Nie mam o tym pojęcia, ale jak będę gadać z mechanikiem to zapytam go o to, dziękuję za podpowiedź :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozwiązałem taki problem w swojej Corsie. Też pomyślałem o termostacie, niby tania rzecz ale wymienić go w X14SZ - makabra :?: Też miałem zimno w aucie, wskaźnik temperatury nie dochodził do 90 stopni, jakby chłodzenie chodziło cały czas na dłuższym obiegu. Przysłoniłem trochę chłodnicę ale jedynym efektem było załączanie się wentylatora z dziwnym zachowaniem się wskaźnika temperatury, tzn. jak zaczynał chodzić wentylator to wskazówka wędrowała poza 100 stopni a jak się wyłączał wracała na 90. Rozwiązanie okazało się banalne - dolałem jakiś litr płynu chłodzącego - i wszystko wróciło do normy, w środku ciepło, termostat przerzuca na długi obieg po 92 stopniach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

 

Zarejstrowałem się dzisiaj, ale zamiast otwierać nowy wątek, przejrzałem najpierw Forum, poczytałem pokrewne tematy i postanowiłem tu umieścić swoje pytanie, ponieważ wydaje mi się bardzo zbliżone.

 

Mamy Corsę 1.4 z 1996 roku. Problem jak w temacie, czyli ogrzewanie niestety nie działa.

 

Dziewczyna sprawdzała na trasie 100 km i niestety przejechanie tego dystansu nie skutkowało zwiększeniem temperatury ogrzewania. Dodam, że minionej zimy ogrzewanie działalo prawidłowo.

 

Ponieważ to ona jechała, nie wiem jeszcze jak prezentowała się w tym czasie temperatura silnika, zapytam o to i podzielę się informacjami.

 

Prośba jednak do Państwa o jakieś sugestie z tym tematem związane, ponieważ nie ukrywam że nie znam się na mechanice i wolę zasięgnąć języka wśród użytkowników nim oddamy temat do mechanika.

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

I mam nadzieję, że jeszcze nie raz się tu pojawię na Forum. :lol:

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się tego i daj znać.

Może okazać się, że termostat jest uszkodzony.

Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

 

Dzisiaj poprosiłem, żeby to sprawdziła i poniżej odpowiedź:

"Najgorzej jest jak troche stoję to wskazówka idzie szybko do góry, a jak ruszam to szybko spada. Poza tym dzisiaj raz jak skręcałam to poszła mi do końca po czym od razu spadła."

 

To podejrzewam pomoże ocenić z większym prawdopodobieństwem usterkę?

 

I pytanie ile orientacyjnie w takiej sytuacji kosztuje naprawa oczywiście tak mniej więcej, po prostu jakiego rzędu są to kwoty. Patrząc na warszawskie stawki mechaników. :lol:

 

Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie. Dobrze zrobiłem zapisując to Forum w ulubionych. :D

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności