Skocz do zawartości

pomoc - brak iskry


Gość daniel83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie wspomne, że przeglądałem forum pod kątem mojego problemu i wyszukałem parę wskazówek, ale nie wszystkie dlatego dodaje nowy temat z nadzieją o fachową poradę.

Dobra przechodzę do sedna

W niedziele (pracuje jako dostawca w pizzeri) od początku pracy autko zaczęło mi „kangurzyć” już zaraz po ruszeniu, ale jeździł. Pod wieczór, gdy silnik był bardziej nagrzany zaczęło częściej nim rzucać (może mieć to jakiś związek, więc wspomnę(chłodnica zaczęła mi przeciekać z wcześniej zalepianej dziury – przez wcześniejszego właściciela), aż w końcu pod sam wieczór mi zgasł i już nie chciał zapalić. Przy próbie odpalenia było słychać ciągły nieprzerywalny odgłos pracującego rozrusznika. Na drugi dzień po scholowaniu zacząłem szukać przyczyny:

- wszystkie świece są mokre, (czyli z paliwem jest ok.)

-żadna świeca nie ma iskry

Sprawdziłem aparat zapłonowy jak wrzucę na bieg to paluch się kręci.

 

Zauważyłem, że przy wale korbowym kabel odchodzący od czujnika był przerwany, więc go połączyłem, ale dalej nic z tego.

 

Pytania:

Czy da się bez mechanika sprawdzić co to może być (wiem, że mógł paść moduł przy cewce, cewka, moduł w aparacie lub zmiana rezystancji na czujniku przy wale korbowym).

Nadmienię jeszcze, że przy rzucaniu czasami mi się zapalała kontrolka „check”

 

Może jest jakaś inna przyczyna

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te sczytywanie błędów się trochę boje tego robić bym kompa nie popsuł albo mu parametrów nie pozmieniał czy jest to bezpieczne (za pomocą zwarcia ). jeden mechanik jak mu to powiedziałem to trochę mnie nastraszył bym sam nigdy tego nie robił bo mi komp padnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik nie wie o czym mowi, ja totalny laik sprawdzalem kilka razy kompa ta metoda na zwarcie. Sprawdz jak polaczyc zwore w dokladnym opisie i nic zlego sie nie wydarzy, a oszczedzisz kase za podlaczenie do kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może gdzie jest kostka do której moge się podpiąć (by zrobić zworę) bo nie mam tam gdzie jest wskazane według poniższego linku (czyli koło ręcznego) jest tylko coś w styli cincha

 

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/52

 

Dodam jeszcze, że sprawdziłem bezpośrednio od cewki za pomocą kabla i na świecy nie pojawiła się nawet bladziutka iskierka, a powino iskrzyć najmocniej

 

Może to cewka jest uszkodzona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności