Skocz do zawartości

Astra padła nagle i nie chce jeździć


Gość kapitanbomba

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitanbomba

Witam.

Mam problem od wczoraj - jade sobie, a tu nagle klops - jakby mi odcięło skrzynie biegów od silnika. Auto nie chce jechać - gałka od zmiany biegów działa,biegi niby wskakuja, ale jakby nie łapało biegu. Sprzęgło nie wpada w podłogę, odbija. Jak wrzucę bieg na sucho, i odpalę auto, na rozruszniku też nie szarpnął. Jest tak, jakby był na ciągłym luzie...Ponadto, przy włączonym silniku, i nie wciśniętym sprzęgle, słychac z przodu jakby po lewo nad kołem od strony kierowcy klekotanie, jakby mały ciągniczek ktoś tam wsadził. Jak wcisnę sprzegło - klekot jest mniejszy.

Auto scholowalem na parking pod blokiem, zaczynam szukac mechanika...

Ma ktoś pomysł co się mogło stać - sprzegło, wybierak skrzyni biegów?? Nie wiem, ale obawiam się, żeby to nie była poważna usterka :?:

Pomóżcie jeśli macie jakies przemyślenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

.Ponadto, przy włączonym silniku, i nie wciśniętym sprzęgle, słychac z przodu jakby po lewo nad kołem od strony kierowcy klekotanie,

Skręć kołami tak abyś mógł widzieć półoś i włącz bieg, wyjdź i zobacz czy półoś się kręci to oznacza przegub walnięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Może i masz racje - bo tak od dwóch dni, przy jedzie, nawet na prostych kołach, miałem dość duże drgania na kierownicy na czarnym asfalcie. Miałem/mam też kupe zamarznietego sniegu na nadkolach.

Jeżeli przegub strzeli, z jednej strony, to takie coś uniemozliwia jazdę?

Pytam, bo nie jestem fachowcem, nie znam się...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jeżeli przegub strzeli, z jednej strony, to takie coś uniemozliwia jazdę?

Tak bo półoś kręci się luźno i nie może przekazać napędu na koło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Pozwólcie że dodam swoje trzy grosze.

Jeśli to przegub to zobacz czy jeśli wrzucisz bieg licznik daje jakieś wskazania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Tak.

Jak wrzuce bieg to auto mi dalej sie zachowuje jak na luzie, cos dzwoni i klekocze z przodu po stronie kierowcy, a wskazówka predkosciomierza idzie do góry...

Czyli co Andrzej, tez stawiasz na przegub?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Zgadza sie, przegub.

Auto mam w tej chwili u mechanika.

Sredniej jakosci przegub prawie 100 pln. Gosc tez powiedzial, ze musi wymieniajac przegob, i cos tam ruszajac polos, olej ze skrzyni biegow spuscic.

Mam nadzieje, ze w zwiazku z powyzszym zamkne sie w 200pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kapitanbomba

Przegub + - 100 pln plus robocizna (olej ze skrzyni ponoc trzeba bylo spuscic przy okazji) = 200 wyszla mnie ta cala impreza. Kosztow holowania nie licze - dobry znajomy mi tu pomogl, dostal na "łódeczke" do swiatecznego karpia...

Takze temat mozna zamknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności