Skocz do zawartości

cewka zapłonowa-


Gość daniel83

Rekomendowane odpowiedzi

Część

1. Jak sprawdzić czy do cewki zapłonowej dochodzi napięcie.

Ponieważ nie ma dalej iskry na świecach ale zauważyłem że kabel odchodzący od czujnika położenia wału jest przerwany to go połączyłem i tu mam drugie pytanie.

 

2. Czy po rozłączeniu przewodu odchodzącego od czujnika położenia wału czy się może popsuć (słyszłem, że musi mieć odpowiednią rezystancję)

 

3. Czy da się tą rezystancję jakoś sprawdzić

 

dodano

 

A tak to gdzie jest czujnik położenia wału w oplu 1,6; 94r

 

Bo ten kabel co mi się zerwał to raczej nie od czujnika ponieważ z jednej strony jest wejście (tzw. damskie), a z drugiej do pęczku innych kabli

scaliłem posty/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "daro"

a powiedz mi czy jak go odkręce to mi elektryk sprawdzi czy ma odpowiedni opór bo wychodzący n iego kabel nie ma żadnej kostki

dodano

Czy brak oleju

może spowodować, że czujnik położenia wału się popsuł.

Ponieważ odkreciłem go to się troche oleju wylału i już koniec

scaliłem/daro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy jak go odkręce to mi elektryk sprawdzi czy ma odpowiedni opór bo wychodzący n iego kabel nie ma żadnej kostki

Jak to nie ma :?:

Dołączona grafika

 

Czy brak oleju

może spowodować, że czujnik położenia wału się popsuł.

No skąd,przecież to nie ma nic wspólnego jedno z drugim.

 

Ponieważ odkreciłem go to się troche oleju wylału i już koniec

A czy Ty przypadkiem nie dobierasz się czujnika ciśnienia oleju zamiast do czujnika położenia wału :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację ale według zdjęcia powyżej to mój silnik nie ma takiego czujnika przy kole zamachowym.

Jest tylko ten czujnik oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma silnik taki jak pokazany na poniższym linku nie wiem co to za model

 

http://wyszkow.olx.pl/sprzedam-opla-vectre-a-91r-z-gazem-iid-22146503#pics

 

lub na tym

 

http://allegro.pl/silnik-opel-vectra-a-1-6-benzyna-do-odpalenia-i1304091267.html

 

 

w tamtym linku co mi podałeś to nie ma go

 

chyba mam składaka bo w dowodzie jest 94r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe bo przeszukałem cały silnik i "czujnika położenia wału" nie znalazłem, a czujnik taki jak na poniższym rysunku to mam

 

http://allegro.pl/cewka-indukcyjna-aparatu-czujnik-halla-opel-i1321107351.html

 

mam pytanie

 

Czy jak wyciągne kabel (idący z cewki do aparatu zapłonowego), który bedzie podłączony do cewki a wyciągne go z aparatu i sprawdze czy jest iskra (sprawdziłem nie ma) czy ten czujnik hala może być zepsuty (bo jak patrzyłem to jest troche skorodowany)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypniesz kabel WN z aparatu zapłonowego a będzie podłączony do cewki to wydaje mi się że iskra powinna na nim być,ale nie jestem pewien.Poczekaj może ktoś to potwierdzi.

Sam czujnik halla jak będzie walnięty to będzie problem z iskrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności