Skocz do zawartości

ASTRA BERTONE skrzynia biegów.....................


Gość bertona9999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bertona9999

witam mam problem padła mi skrzynia biegów

 

w astrze bertone 1.8 2002r znalazłem pare skrzyn biegów w ogłoszeniach typu allegro wszedzie pytaja sie o oznaczenia nie mam pojecia jaka skrzynia biegów bedzie pasowac poniewaz jest ich pełno a podobno pasuja do bertone nie tylko skrzynie od tego modelu. nie mam tez pojecia dlaczego bardzo czesto pada mi skrzynia samochodem jezdze spokojnie olej kupowany do skrzyni silnika jest zawsze dobrej klasy i na czas czy to wina jakas opla bertone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bertona9999

tak napisałes ze f17 a ja akurat mam f16 bo sprawdziłem a pozatym interesuje mnie od czego pasuje jeszcze vectry astry calibry bo nie tylko od bertony których jest mało a pozatym moze nie wiesz ze skrzynie f16 były produkowane tak samo w astrze f , g , vektrach ale miałe pewne zmiany typu linka lub na wysprzeglik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

f16 to jakiś zabytek montowany w astrze 1, nie wiem jak to może w ogóle pasować do astry 2, tam nie było takiej skrzyni

http://www.astra.auto.pl/content/view/299/109/

 

ja ci napisałem już jaka skrzynie kupić aby było OK, a jesli chcesz kombinować to twoja sprawa,

z zakupem skrzyni na allegro nie powinno byc problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bertona9999

ale to jest bertone 2002 r czyli g

a wiec juz nie mam pojecia co za skrzynie kupic bo f16 nie jest w standardzie

ktos widocznie u mnie w samochodzie zrobił jakis patent i załozył 16 a to moze wie ktos co za skrzynie kupic w takim razie do standarowedo ecoteka 1.8 125km z 2002r widziałem schemat skrzyn biegów ale nie wiem jaki to dokładnie rodzaj silnika??

 

scaliłem posty,na drugi raz edytuj posta a nie pisz post pod postem,reg.&5.4./zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astra g coupe posiada silnik w nowszych wersjach x18xe1 lub z18xe czyli small block. Jak wiadomo f16 byla na maly blok wiec do astry g tez pasuje a ze jest slabaczy tez zmeczona to inna bajka. W Coupe powinna byc f17 cr o przelozeniu glownym 3.72 jak dobrze pamietam :beer:

co do wysprzeglika nie wazne czy kupisz na linke czy na hydraulike bo jedno z drugim mozna zamieniac jakby ktos nie wiedzial to juz wie.

Jak chcesz mocną i krotką skrzynie kupujesz z lanosa d16 (od modelu 1.5 8v) i skrzyni nie zabijesz a kupisz ją za 150 zeta i wysprzeglik przelozysz sobie hydrauliczny. Skrzynia bedzie jeszcze krotsza ale frajda z jazdy super :wino: (jak ktos nie wie ile wytrzymuje to zapraszam na forum vectra-unlimited gdzie pracują takie skrzynie z 3.0 i jakos zyją tam gdzie f16 sie sypaly).

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

byc moze się i da ale po co kombinowac skoro mozna kupic normalną, taką jak producent przewiduje takze w rozsądnych pieniadzach i bez przeróbek??

autor tematu jezdzi delikatnie wiec nie musi tam pakowac d16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności