Skocz do zawartości

Zafira nie odpala-błąd.


Gość marcinheleniak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinheleniak

Witam serdecznie wszystkich urzytkowników forum.

Jestem nowy, torszeczkę przeglądałem forum ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem w zafirce z silnikiem Y20DTH rok 2001 wersja Elegance

Byłem u mechanika 3 tygodnie temu i wymieniłem świece żarowe, wymieniłem wszystkie lecz podczas wymiany powstał problem, ponieważ jedna ze świec się ukręciła, mechanik powiedział że można ta jeździć więc pozostawiłem tą usterkę żeby wymienić sobie nieco później jak się ociepli. wszystko było ok do puki nie wybrałem się do teściowej żeby naprawić jej kompa. Jak wracałem jechałem 100km/h a tu nagle szarpnięcie, mówię co jest? no to automatycznie zwolniłem, ale jadę dalej 3 km i nic się nie dzieje, później znowu sytuacja się powtórzyła i znowu szarpneło i zapaliła się kontrolka z kluczykiem, automatycznie samochód stracił moc i max 90km/h. Dojechałem w końcu do domu zgasiłem auto zajrzałem pod maskę ale tam nic nie przykuło mojej uwagi, zapaliłem auto jeszcze raz, auto odpaliło i po kilku sekundach zapaliła się kontrolka z kluczykiem i stracił moc. Poszedłem do domu i odpaliłem forum i czytam. Następnego dnia chciałem odpalić, odpalił ale obroty skakały i falowały, ja mu gaz a on powoli i obroty nadal falowały. zgasiłem i już nie odpalił. Przeczyściłem Egr tak wyczytałem, sprawdziłem pompę vacum, przepchałem je sprężonym powietrzem, wężyki też przedmuchałem(ja je przepychałem to wydawały z siebie dzwięk turkotania, więc to znaczyło chyba że działają?). No ale to wszystko co mogłem zrobić jestem bezradny, proszę o pomoc!

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

auto odpaliło i po kilku sekundach zapaliła się kontrolka z kluczykiem i stracił moc.

marcinheleniak, musisz odczytać błąd to pierwsze co trzeba zrobić i spróbuj odczytać sam błąd, metoda opisana na forum.Tutaj jest opisane to spróbuj:

http://forum.opel24.com/zafira-b-zczytywanie-kodow-w-domu-vt28419.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto odpaliło i po kilku sekundach zapaliła się kontrolka z kluczykiem i stracił moc.

marcinheleniak, musisz odczytać błąd to pierwsze co trzeba zrobić i spróbuj odczytać sam błąd, metoda opisana na forum.Tutaj jest opisane to spróbuj:

http://forum.opel24.com/zafira-b-zczytywanie-kodow-w-domu-vt28419.htm

Ta metoda w dieslu nie działa, tyklo podłączenie pod kompa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinheleniak

Dobra dociągnę jakoś auto do z czytania błędów, w razie czego dam znać, jeżeli chodzi o EGR to u mnie jest inny, mam tą wersje co odrazu leży n a kolektorze dolotowym

obrazek

||

/

Egr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnikiem Y20DTH

napisałeś że masz ten silnik, poczytaj o silnikach http://forum.opel24.com/jaki-mam-silnik-zamontowany-w-samochodzie-vt43678.htm

http://auto-krak.pl/auto-krak/silniki-opel-2-0-diesel/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinheleniak

witam serdecznie, panowie był u mnie Szaman z komputerkiem i stwierdził rzecz taką

za pierwszym podpięciem z czytał błędy takie:

P1635

P0400

P0100

Dwa ostatnie wykasował były od EGR

po ponownym podpięciu z czytał i wyskoczyło znowu:

P1635 czyli Układ kontroli Silnika- Sterownik ECU

 

Co mam mniej więcej wnioskować po tym odczycie?

Szaman powiedział że będzie szukał przyczyny, ale musi też troszkę w papierach pogrzebać i tyle wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności