Skocz do zawartości

Swiatła do jazdy dziennej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj przeczytałem na forum Dixi-car o światłach do jazdy dziennej w CORSIE D ponoć wszystkie CORSY D mają taką możliwość. Przeczytałem że można je włączyć czy też aktywować w serwisie OPLA za 50,00zł. Wnioskuję że serwis jakoś komputerowo ustawia możliwość włączania tylko jakiś konkretnych żarówek , a nie całego"kompletu" świateł mijania. Czy może mi któryś z kolegów wyjaśnić na czym to polega i czy moje rozumowanie idzie w dobrym kierunku? Jeżeli mam rację to które żarówki są od świateł dziennych?już od dłuższego czasu zastanawiam się jak oszczędzać żarówki , w szczególności te H7 do których dostęp jest katastrofalny (już nie chodzi o ich koszt). Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tej sprawy.TED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Coś mi się wydaje , a raczej jestem pewien że celius ma rację . Zastanawiam się jak by to miało działać przy zastosowanej żarówce H7 (świateł mijania). Zapodaj link do strony gdzie to przeczytałeś , to poczytamy i pogadamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie o światła dzienne zadałem również na forum dixi-car, otrzymałem natychmiast odpowiedz:Światła dzienne można uaktywnić poprzez zmianę oprogramowania w ASO koszt 50zł. Światła te (niestety)korzystają z żarówek H7 tj. ze świateł mijania.W-g mnie to jest do d.... gdyż ani nie zaoszczędzimy na prądzie ani na żarówkach. Jedyne wyjście widzę tutaj poprzez montaż dodatkowych świateł (zewnętrznych) dziennych diodowych (jest ich cała masa na ALLEGRO od 50zł do prawie 300zł) .Ciekaw jestem ,co na to panowie na przeglądzie technicznym lub co na to policja? Sprzedawcy wszyscy zapewniają o atestach i dopuszczeniach do ruchu.Może ktoś z Was koledzy już coś takiego zainstalował sobie , lub coś na ten temat wie,bardzo proszę o informację.TED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ,co na to panowie na przeglądzie technicznym lub co na to policja?

... nic - jeśli będą zamontowane w/g norm i będą miały odpowiednie homologacje na szkle ...

 

=nie zaoszczędzimy na prądzie ani na żarówkach=

... będą świecić się tylko z przodu ... postojowe z tyłu i ośw tablicy nie świeci wtedy ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziwi mnie Twoja opinia dot. ledów do jazdy dziennej,piszesz ze nie zaoszczędzi się ani na prądzie ani na żarówkach? Logicznie rozumując to żarówki h7 pobierają ponad 100wat zaś ledy około 10-15wat. jazda przez kilkanaście godzin dziennie na światłach mijania h7 ,dość drastycznie skraca ich żywotność. Z tego co czytam na forach to h7 wytrzymują od 3-6miesięcy jazdy na światłach (sądzę że ledy duuużo dłużej).Trzeba do tego dodać koszt ponad stu zł (a może i więcej) za żarówki i wymianę w ASO. Wydaje mi się że koszt zakupu zestawu i montażu led , może się za niedługo zwrócić. Być może się mylę ,jeżeli tak to proszę o sprostowanie.TED

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że koszt zakupu zestawu i montażu led , może się za niedługo zwrócić. Być może się mylę ,jeżeli tak to proszę o sprostowanie.TED

Generalnie żywotnośc diód led to tysiące godzin pracy... taksze jak najbardziej przy braku mozliwości samodzielnej wymiany żarówek h7 taki wydatek się zwróci....

 

Zuzycie pradu bedzie duzo duzo mniejsze przy ledach bo po pierwsze same halogeny ciągna 110w a do tego cała reszta oświetlenia włącznie z wnętrzem...

 

Z tego co czytam na forach to h7 wytrzymują od 3-6miesięcy jazdy na światłach

zalezy od zarówek, zwykłe najzwyklejsze wytrzymują od pół roku do prawie całego nawet...

tkzw mocniejsze spalić potrafią sie nawet po miesiącu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwi mnie Twoja opinia dot. ledów do jazdy dziennej,piszesz ze nie zaoszczędzi się ani na prądzie ani na żarówkach?

... odnoszę wrażenie, że napisałeś to do mnie - gdzie ja tak napisałem ??? :-)

... powyżej był cytat z Twojego postu ... w moim nie ma ani słowa o braku oszczędności przy użyciu LEDów ...

... zwróciłem tylko uwagę ->przy świeceniu się H7 jako dziennych nie świecą się światła z tyłu ... jasne :drunk: :drunk: :drunk: taka i tylko taka jest oszczędność w tym wypadku ... chcąc oszczędnie gospodarować prądem warto zamontować dzienne w ledowej technologii ... pozdro ... :drunk::drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

Czy warto kupić takie lampy do jazdy dziennej

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-do-jazdy-dziennej-philips-5-led-i1452119280.html

Czy ktoś ma zamontowane takie lampy ? jak świecą ?

Właśnie mam zamiar kupić światła dzienne do swojej Astry G.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności